sobota, 24 października 2015

5 książek na jesień z tajemnicą w tle

Czytanie książek jesienią kojarzy mi się z ciepłym kocem, parującą herbatą i szumem deszczu za oknem. Na przekór sennej atmosferze  wybieram wtedy powieści ekscytujące i wymagające główkowania. Sięgam po rodzinne sagi, kryminały i grube tomiska fantasy. Byleby wszystkie zawierały ukrytą tajemnice, którą mogę rozwiązywać razem z bohaterami, wspólnie z nimi przemierzając świat wymyślony.

Poniżej przedstawiam zestawienie pięciu ciekawych książek na jesień. Ich wspólnym mianownikiem jest rozwiązanie tajemnicy.


1. Virginia C. Andrews Kwiaty na poddaszu

Niezwykle wciągający początek rodzinnej sagi. Czwórka rodzeństwa zostaje zamknięta na poddaszu przez własną matkę. Kobieta nic im nie tłumaczy, twierdzi, że zamknięcie jest tylko chwilowe. Czas mija, a rodzeństwo dorasta w zamknięciu, niczym kwiaty na poddaszu, próbując zrozumieć intencje własnej rodzicielki.


2.  Katherine Webb Echa pamięci

Młody właściciel galerii dzieł sztuki próbuje napisać odkrywczą biografię swojego ulubionego malarza Charlesa Aubreya. W tym celu udaje się do miejscowości, w której artysta spędzał wakacje. Poznaje tam Mitzy Hatcher, jedną z bohaterek jego obrazów. Kobieta nie chce jednak z nim rozmawiać i zdradzać swych tajemnic. Dodatkowo na rynku malarskim zaczynają się pojawiać nieznane dotąd dzieła Aubreya.

3. Anna Klejzerowicz List z powstania

Czy wydarzenia z powstania warszawskiego mogą po latach wpływać na życie przyszłych pokoleń? Ogarnięte obsesją matka i córka starają się rozwikłać tajemnice zaginięcia siostry matki podczas powstania warszawskiego. Kobiety nie podejrzewają nawet do jakiej tragedii takie poszukiwania mogą doprowadzić.4. Joshilyn Jackson Tajemnica wierzby

Moja recenzja tutaj: link

Pod wierzbą rosnącą niedaleko domu Big zostaje znaleziona skrzynka ze zwłokami niemowlęcia. Skąd się tam wzięła i czy będzie miała wpływ na życie pobliskich mieszkanek? Czy warto rozgrzebywać tajemnice przeszłości?

5. Carrie Ryan Las zębów i rąk

Mary żyje w wiosce w środku lasu, otoczonej siatką. Ślepo wierzy w zapewnienia Siostrzeństwa opiekującego się mieszkańcami. Dziewczyna razem z innymi drży przed Nieuświęconymi, którzy grasują w lesie. Dziewczyna wie, że oni nigdy nie ustąpią. Tymczasem odkrywa, że wszystko co wiedziała do tej pory mija się z prawdą, że może istnieć coś poza jej wioską.9 komentarzy:

 1. "Tajemnica wierzby" - brzmi dla mnie najbardziej pociągająco, Chodź "List z powstania" mnie zaciekawił :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Echa pamięci" to wspaniała powieść, którą bardzo, bardzo gorąco polecam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Serdecznie zapraszam na bloga http://czytajacechochliki.blogspot.com/ o książkach, którego prowadzę z przyjaciółką :D oczywiście miło by było, gdybyś zostawiła po sobie ślad :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Intryguje mnie ostatnia książka, "Las zębów i rąk". Wyczuwam moje klimaty... dlatego czuję, że niedługo będę musiała jej poszukam, bo szukam czegoś wciągającego i fantastycznego zarazem :)
  Świetny pomysł na post :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cała seria Andrews czeka na półce i czeka... Wypadałoby w końcu nadrobić zaległości. Ponadto, "Echa pamięci" mam w planie, a "List z powstania" polecam wszystkim!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Seria Andrews czyta się bardzo szybko, nawet nie zauważysz, a ją skończysz :)

   Usuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)