czwartek, 1 października 2015

Planowany stosik październikowy

Nawet nie wiem kiedy lato zamieniło się w jesień, a rano nie wstaje mi się już tak dobrze, bo jest naprawdę ciemno. Są też plusy takiej sytuacji – dłuższe wieczory to więcej czasu na leniuchowanie i czytanie. Dzisiaj przedstawiam książki jakie planuje przeczytać w październiku.


Postanowiłam dać Rollinsowi druga szansę. Tym razem w duecie z Rebeccą Cantrell. Zainteresował mnie temat wykopalisk w Cezarei, gdzie znalezione zostaje niezwykle znalezisko i nawiązania do religii chrześcijańskiej. Może tym razem przekonam się do sensacji.Po Siostrzycę sięgnęłam ze względu na okładkę, która od razu przykuła mój wzrok. Dodatkowo zachwycił mnie opis: stary dwór skrywający tajemnice, śmierć guwernantki i obsesja na punkcie nowej. Dodatkowo zachęciły mnie niezwykle entuzjastyczne recenzje, jakie znalazłam. Wręcz nie mogę się doczekać sięgnięcia po tę książkę.Do lektury Vogue za kulisami świata mody, zachęcił mnie wywiad z Kristie Clements, jaki miałam okazję przeczytać w Twoim Stylu. Wygląda na to, że książka odsłoni trochę brutalności i wymogów świata mody, poza informacją, że modelki jedzą nasączone woda waciki by nie czuć głodu. Przeczytamy, zobaczymy. 


Nie przepadałam za historiami o aniołach, dopóki nie przeczytałam Córki dymu i kości. Tam oczarowało mnie praktycznie wszystko: opisywana Praga, postaci, bogata historia i wymyślone przez autorkę światy. Po prostu nie mogłam nie sięgnąć po drugi tom. A ten już czeka na moim biurku. 

4 komentarze:

 1. Jakie smakowitości u Ciebie na październik! <3 Podebrałabym prawie wszystko :D

  Pozdrawiam serdecznie,
  Mona Te [Blog]

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne logo!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oby książki wywoływały tylko pozytywne wrażenia ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)