sobota, 3 września 2016

Planowany stosik wrześniowy + garść premier książkowych + ważne ogłoszenie

Wakacje minęły w szaleńczym tempie, nawet nie zauważyłam, kiedy przeleciał ostatni dzień sierpnia. Okres ten zaowocował kilkoma książkami, które bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Jedną z takich pozycji był Bal wysuszonych kasztanów Joanny Stańdy, całkowicie magiczne okazało się Dwadzieścia siedem snów Marty Alicji Trzeciak, zauroczyło mnie Śledztwo na cztery ręce Christie. Rozpoczęłam też swoją przygodę z Niezgodną, której trochę się obawiałam, okazało się, że całkiem niesłusznie.
Dodatkowo, postanowiłam zrobić quiz na blog i myślę, że będzie on stałym cyklicznym elementem. Jeśli chcecie się sprawdzić, wystarczy kliknąć tutaj


Co zamierzam czytać we wrześniu? Jak to z planami bywa, są bardzo płynne, ale liczę na to, że uda mi się przeczytać cztery pozycje, które widać na zdjęciu.

Śpiący Książę Melinda Salisbury - ostatnio recenzowałam pierwszą część cyklu, czyli Córkę Zjadaczki Grzechów, którą oceniam na plus. Ciekawa jestem jak będzie z drugim tomem, z tego co wiem, zmienia się narracja i nie będzie już ona prowadzona z perspektywy głównej bohaterki.

Uśmiech Gekona. Azja jakiej nie znacie Dorota Sumińska - książka, którą już właściwie zdążyłam przeczytać i totalnie się w niej zakochać. recenzja pojawi się niebawem, więc nie będę zdradzać za dużo szczegółów, ale ujęła mnie miłość pani Doroty do zwierząt (nie tylko pani Doroty, ale Azjatów też). Bo jak nie lubić opowieści ludzi, którzy tak jak ja są psiarzami ;)

Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów - rok później Ann Brashers - powracam do tej serii z miłą chęcią. Pierwszy tom już za mną (recenzja niebawem), a ja znowu żyję przygodami czterech nastoletnich przyjaciółek. Cieszy, że są młodzieżowe książki, które niosą ważne przesłanie i życiową mądrość.

Zabrania się miłosnych ekscesów na progu stancji Mamen Sanchez - książka przywędrowała do mnie w ramach akcji Book Tour organizowanej przez Stworka vel Oka. Akcja jest ciągle otwarta, a biorąc pod uwagę opinie, jakie o książce krążą, warto się zapisać. Klikajcie tutaj i kontaktujcie się z Pauliną :)


WAŻNE OGŁOSZENIE dla Moli Książkowych!

Moliki drogie, jeśli śledzicie fanpage'a strony, to być może już wiecie co chcę napisać jeśli nie to być może trafię do większej grupy odbiorców. Któż z Was nie ma kurzących się na półce, dawno przeczytanych i zapomnianych książek, do których już raczej nie wrócicie? Jest okazja, by podzielić się takimi pozycjami z potrzebującymi. Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska organizuje zbiórkę książek. Można je wysyłać do połowy października na adres:


Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska
ul. Traugutta 57/59
50-417 Wrocław 

Niedługo zostanie zorganizowany kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom.


GARŚĆ PREMIER WRZEŚNIOWYCH:
Wydawnictwa przygotowały dużo smakołyków na nadchodzące, jesienne dni. Mnie szczególnie zainteresowały:

Premiera 06.09.2016

Co by było, gdyby Kamy Wicoff
Wydawnictwo: Czarno na białym

Jennifer Sharpe 39-letnia rozwódka zdana na własne siły, matka dwóch chłopców, z pełnoetatową, ogromnie stresującą pracą i zarobkami niewystarczającymi na zaspokojenie potrzeb dzieci oraz właścicielka kota nieustannie rzygającego na kanapę marzy o tym, żeby się spełnić we wszystkich dziedzinach życia. Wie jednak, że tego marzenia nie da się zrealizować. Pewnego dnia w jej telefonie komórkowym zostaje zainstalowana tajemnicza aplikacja. Od tej pory Jennifer może być w dwóch, a nawet w trzech miejscach jednocześnie, dzięki czemu w szybkim tempie staje się supermamą, superpracownicą i superkochanką. Marzenie się spełniło, ale czy Jennifer Sharpe będzie musiała za to zapłacić? Czy może magiczna aplikacja na zawsze odmieni (i uszczęśliwi) bohaterkę książki „Co by było, gdyby” pióra Kamy Wicoff?Śnieżny Wędrowiec Elisabeth Hermann
Wydawnictwo Prószyński Media

Ktoś porywa małego chłopca. Prowadzone w tej sprawie śledztwo utknęło w martwym punkcie. Cztery lata później w lesie znaleziono ludzki szkielet. Posterunkowa Sanela Beara ma przekazać ojcu chłopca straszną wiadomość. Jednak spotkanie z przystojnym Darko Tudorem, który pracuje w leśnej stacji badawczej zajmującej się życiem wilków, rodzi w niej wątpliwości. Czy to rzeczywiście było porwanie? A może doszło do niego przez pomyłkę? Niestety, wszystkie osoby związane z tą sprawą milczą. Beara dochodzi do wniosku, że tylko w jeden sposób może dojść do prawdy: pod przybraną postacią zatrudnia się w willi zamożnej rodziny Reinartzów, w której matka porwanego chłopca pracowała wcześniej jako pomoc domowa. Beara zostaje wciągnięta w gmatwaninę nienawiści, pożądania i pogardy, co doprowadza ją do granic wytrzymałości...

Premiera 09.09.2016

Niemożliwe załatwiam od ręki William Gruff
Wydawnictwo Psychoskok

Książka zawiera zbiór praktycznych i konkretnych porad, które ułatwiają zmierzenie się z roblemami wszelakiej maści. Autor, bazując na doświadczeniach i obserwacjach, daje możliwość spojrzenia na temat z zupełnie innego – świadomego punktu wiedzenia, dzięki któremu nawet te najbardziej  skomplikowane i trudne problemy stają się łatwiejsze. Prosta budowa rozdziałów gwarantuje, że każdy czytelnik znajdzie analogię do swojego życia i w łatwy, przejrzysty sposób ujrzy istotę trapiącego go dylematu.


Premiera 10.09.2016
Noc jest dniem Leszek Mieszczak
Wydawnictwo Psychoskok

To powieść psychologicznoduchowa, prezentująca dynamiczny obraz ludzkich doświadczeń, w tym także tych marginalnych, z pogranicza życia i śmierci oraz kalectwa i medycznego wykluczenia z rutynowej codzienności. Bohaterami są Bronisław i Marta, ludzie z pozoru bardzo różniący się od siebie i nie posiadający wspólnych płaszczyzn i doświadczeń, lecz jak się okaże, nie wszystko można zaplanować. Spotykają się w przedziale pociągu, gdzie jako pasażerowie zaczynają niby luźną, towarzyską pogawędkę, która jednak stała się preludium do ich dalszych losów, a jednocześnie treści powieści. Kalendarz wydarzeń ulokowany jest we współczesności. Zasadnicza fabuła umiejscowiona jest w roku 2014, jednak bohaterzy w swoich wspomnieniach wracają pamięcią do własnych biografii, a szczególne epizody z nich wyciągnięte potrafią zaskakiwać, wzruszać, wzbudzać podziw, a nawet uczyć głębszych postaw humanistycznych.
Premiera 14.09.2016

Załącznik Rainbow Rowell
Wydawnictwo: HarperCollins Polska

„Cześć, to ja czytam Twoje maile. A tak przy okazji. . kocham Cię... ”
Beth Fremont i Jennifer Scribner-Snyder są pewne, że ktoś sprawdza ich służbowego maila (W zasadzie wszyscy z newsroomie są tego świadomi – taka jest polityka firmy). Tyle że nie są w stanie traktować tego poważnie. Bez końca wysyłają sobie śmieszne maile i prowadzą dyskusje na temat najmniejszych szczegółów ich życia prywatnego. 
Tymczasem Lincoln O'Neill nie może uwierzyć, że czytanie cudzych maili to teraz jego praca. Kiedy zgłaszał się na stanowisko „funkcjonariusza ds. ochrony internetowej”, wyobrażał sobie, że będzie ustawiał zapory i rozpracowywał hakerów, a nie pisał raporty za każdym razem, gdy redaktor sportowy przeforwarduje nieodpowiedni żart. 
Kiedy natrafia na maile Beth i Jennifer wie, że powinien to zgłosić. Jest jednak tak zachwycony ich historiami, że odkłada ten moment w nieskończoność. 
W momencie gdy zaczyna coś czuć do Beth zdaje sobie sprawę, że za późno, by się teraz przedstawiać. Co ma więc jej powiedzieć... ?”Dziewczyna z Dzielnicy Cudów  Aneta Jadowska
Wydawnictwo: SQN

Są przyjazne i urocze miasta alternatywne. I jest Wars – szalony i brutalny – oraz Sawa – uzbrojona w kły i pazury. Pokochasz je i znienawidzisz, całkiem jak ich mieszkańcy. 

Jak ona. Nikita. To tylko jedno z jej imion, jedna z jej tajemnic. Jako córka zabójczyni i szaleńca chce od życia jednego – nie pójść ścieżką żadnego z rodziców. Choć na to może być już za późno. 

Z Dzielnicy Cudów – części miasta, która w wyniku magicznych perturbacji utknęła w latach 30. ubiegłego wieku – zostaje uprowadzona jedna z piosenkarek renomowanego klubu Pozytywka. Sprawą zajmuje się Nikita. Trop szybko zaprowadzi ją tam, gdzie nigdy nie chciałaby się znaleźć. Na szczęście jej pleców pilnuje Robin. Czy na pewno? Kim on właściwie jest?

Wszystko to, co wyjątkowe Matthew Quick
Wydawnictwo: Harper Collins Publishers

Kolejna niezwykła powieść autora "Poradnika pozytywnego myślenia". Oto Nanette. Wzorowa uczennica, gwiazda szkolnej ligi piłkarskiej i posłuszna córka. Zawsze robi to, czego się od niej oczekuje. Ale wszystko zmienia się w dniu, w którym dostaje podniszczony egzemplarz Kosiarza balonówki – tajemniczej, niewydawanej od lat kultowej powieści. Nanette czyta ją dziesiątki razy. Chce być taka jak główny bohater. Chce być buntowniczką. Choć udaje wygadaną rebeliantkę, w środku to jednak ta sama Nanette, samotna introwertyczka, która usiłuje znaleźć swoje miejsce w nieprzyjaznym świecie. Zmuszona dokonać kilku trudnych wyborów nauczy się, że za bunt trzeba czasem zapłacić wysoką cenę.Kuchennymi drzwiami Katarzyna Majger 
Wydawnictwo Zwierciadło

Barwne historie niepospolitych mieszkańców Krakowa, ich zagmatwanych losów i. . . nieoczekiwanych zamian ról. 

Kraków u schyłku XIX wieku. Czasy Młodej Polski. Właściciel kamienicy na Grodzkiej zapisami swojego testamentu wywraca do góry nogami życie klepiącego biedę artysty Floriana i młodego służącego Marcela. Czy ta zmiana doda im skrzydeł i otworzy przed nimi nowe możliwości? W tym samym czasie z podkrakowskiego wiejskiego dworku wyrzucają młodą podkuchenną – cichą, bogobojną Zosię. Może tylko się utopić. . . albo ruszyć do Krakowa! Choć na pozór te wydarzenia nie mają ze sobą nic wspólnego – podobnie jak losy ambitnej szwaczki, lekarza od „wstydliwych chorób”, angielskiej niani czy przemysłowca, który chciałby naprawić świat – ścieżki tych bohaterów niespodziewanie się przetną. 

Zakazane miłości, zdrady, kłamstwa, tajemnice, wartka akcja i jej zaskakujące zwroty to – poza wyrazistymi bohaterami – najmocniejsze atuty tej wciągającej powieści. 

W kolejnych częściach małopolskiej sagi poznamy historię nieślubnej córki Zosi oraz kolejnego pokolenia, któremu przyjdzie budować. . . Nową Hutę.


Premiera 15.09.2016
I obiecuję ci miłość... Marta W. Staniszewska
Wydawnictwo Psychoskok

Izabella na oko wiedzie szczęśliwe życie. Małżeństwo z mężczyzną, którego kocha. Tworzą idealną rodzinę, jednak brakuje im dziecka. Pieniędzy im nie brakuje i mogą mieć wszystko, czego chcą. Jednak pewnego wieczoru, coś się zmienia. Wincent nakrywa Tomka, męża Belli w dwuznacznej i dość jasnej sytuacji. Mimo wszystko zaciska pięści i nie wyjawia tego, co zobaczył. Jednak w głowie układa plan. Plan, który pozwoli zbliżyć się do niej. Ponownie. Plan, który może zniszczyć ich raz na zawsze, lub może uratować to, co może nie do końca jest stracone? Ma jeden cel: zyskać na nowo jej zaufanie i może miłość. Jednak czy mu się uda? Czy kobieta mimo przeszłości, która bolała wybaczy mu i sprawi, że będą żyć długo i szczęśliwie? A może przypieczętuje swój i jego los żyjąc osobno?

Służąca Anna Haidi
Wydawnictwo Psychoskok

Poruszająca historia napisana w formie pamiętnika. Jest oparta na faktach. Fabułę nakreśliło tu samo życie, a na główną bohaterkę wybrało właśnie autorkę. Opisuje jej losy od dnia ślubu z mężem, tyranem. To budzący emocje obraz walki o siebie i swoją godność. Tytuł nawiązuje do pracy podjętej przez nękaną kobietę, która, aby zarobić na siebie i dzieci, postanawia zostać służącą. Pracuje w domach w Warszawie i okolicach. Każdy dom to inna historia. Co się działo w każdym z nich? Jak ciężka jest praca pomocy domowej? Jak znieść towarzyszące jej upokorzenia? ,,Służąca” to książka o brutalności, poniżeniu, ciężkiej pracy, ale także o wychodzeniu na prostą. Składają się na to, między innymi, rozprawy sądowe z byłym mężem, trwające aż siedem lat. Szerokie retrospekcje: powrót do dzieciństwa, domu rodzinnego i życia na wsi pięćdziesiąt lat temu są dopełnieniem obrazu życia autorki i tworzą tym samym jej bogaty portret psychologiczny.

Nowy Castro, stara Cuba Joanna Masiubańska, Jarosłąw Masiubański
Wydawnictwo Psychoskok

Przejęcie władzy na Kubie przez Raúla Castro w 2008 roku to bez wątpienia moment przełomowy, albowiem zakończył się pewien etap, a zarazem rozpoczął nowy w historii karaibskiej wyspy. Czy jednak w rzeczywistości brat el Comandante przyczyni się do polepszenia życia mieszkańców Kuby? Książka stanowi analizę tego, co zmieniło się na przełomie lat 2008 – 2015 na Kubie w dziedzinie praw człowieka oraz jak postrzegają te zmiany obywatele. Książka bazuje na wywiadach, rozmowach z Kubańczykami oraz raportach pozarządowych organizacji broniących prawa człowieka. Opiera się również na artykułach, reportażach pojawiających się w prasie kubańskoamerykańskiej, a także na statystykach oraz dokumentach takich jak konstytucja kubańska i Powszechna Deklaracja Praw Człowieka.

Premiera 21.09.2016

To, co nam zostaje Sally Hepworth
Wydawnictwo Filia

To obok "Motyla", Lisy Genovy, najpiękniejsza powieść o sednie człowieczeństwa, godności i mierzeniu się z nieuleczalną chorobą. 
Miłość nigdy nie zapomina... 
Anna Foster ma trzydzieści sześć lat i jest we wczesnym stadium choroby Alzheimera. Wie, że rodzina posyła ją do domu opieki Rosalind House dla jej własnego dobra. Spotyka tam Luke'a, jedynego rezydenta w wieku zbliżonym do niej. Anna nie spodziewa się, że kiedy ona będzie się buntować przeciw temu, jak teraz wygląda jej życie, ono połączy ją z Lukiem więzami miłości. I chociaż choroba zabiera jej coraz więcej wspomnień, Anna walczy, próbując zachować jak najwięcej – w tym nowe, piękne uczucie. 
Eve Bennett z dnia na dzień zostaje samotną matką i zmuszona jest zrobić użytek ze swojego kulinarnego wykształcenia. Gdy w Rosalind House poznaje Annę i Luke'a, jest głęboko poruszona łączącym tych dwoje uczuciem. Tragiczny wypadek sprawia, że rodziny zakochanych postanawiają ich rozdzielić, natomiast Eve zaczyna się zastanawiać, jak wiele jest skłonna zaryzykować, aby temu zapobiec. 

Zielone martensy Joanna Jagiełło
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Zdaniem Feliksa szkoła przypomina front, na którym toczy się walka nie na pięści, lecz na marki ciuchów i smartfonów. On jednak nie zamierza brać udziału w tych zawodach, zwłaszcza że ma znacznie poważniejsze problemy i cały dom na głowie. Otylia również odstaje od reszty uczniów gimnazjum: barwne ciuchy, aureola rudych włosów, lekka nadwaga, którą dziewczyna w ogóle się nie przejmuje, i charakterystyczne zielone martensy... Oraz optymizm, którym zaraża, choć i jej nie brakuje zmartwień. Nic dziwnego, że Feliks od razu zwraca na nią uwagę. Tę dwójkę outsiderów szybko połączy przyjaźń – a może coś więcej? 

Czarne jeziora Dorota Suwalska
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Magda próbuje zrozumieć, o co jej tak naprawdę w życiu chodzi. Uzdolniona literacko dziewczyna zaczyna prowadzić dziennik i szuka odpowiedzi na pytania, które boi się zadać. Jej stosunki z matką są coraz bardziej napięte. Także z ojczymem, u którego zawsze ceniła rozsądek i opanowanie, coraz gorzej się dogaduje. W szkole również nie jest najlepiej. Wyłącznie na spotkaniach Klubu Literackiego Magda łapie oddech. Wśród jego dziwacznych członków czuje się najbardziej na miejscu. Do tego prowadzący to uwielbiany przez nią pisarz. Jednak potrzeba konfrontacji z matką i zmierzenia się ze skrywaną przez lata prawdą coraz częściej daje o sobie znać. . . 


Premiera 26.09.2016
Okruchy życia Stefan Jaksch
Wydawnictwo Psychoskok

W powieści „Okruchy życia” śledzimy życie Piotra Ruczaja od dzieciństwa przez czasy średniej szkoły i studiów do dorosłego życia. Czytelnik uczestniczy w sukcesach i porażkach bohatera, jest świadkiem jego zmagań z nierzadko dramatycznymi sytuacjami, jakimi zaskakuje go życie. Piotr jest synem cenionego lecz przedwcześnie zmarłego lekarza. Sam, po wielu perypetiach, też kończy medycynę i dzięki swojej ambicji, pracowitości oraz uczciwości zyskuje szacunek wśród pacjentów, a także w swoim środowisku. W trudnych momentach życia, na jego drodze stają ludzie, którzy go wspierają i wskazują kierunek, w którym powinien podążać. Życia nie da się przejść bezboleśnie, więc i Piotra spotykają traumatyczne wydarzenia... Autor umieszcza swoją historię w PRLowskiej rzeczywistości. Jest ona jednak tylko subtelnym tłem, z którego rzadko przebijają się aluzje do ówczesnej sytuacji politycznej. Bo nie polityka jest bohaterką tej książki, lecz człowiek. Człowiek, który nieustannie jest w drodze, próbując odkryć prawdę o sobie i otaczającym go świecie.


Premiera 27.09.2016
Liliowe dziewczyny Martha Hall Kelly
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Opowieść o kobietach połączonych przez koszmar Ravensbrück. 

Ta – inspirowana losami bohaterki podczas II wojny światowej – debiutancka powieść amerykańskiej pisarki łączy w sobie historię niecodziennej miłości, opowieść o odkupieniu i skrywanej przez wiele lat przerażającej tajemnicy. 
Caroline Ferriday to bywalczyni nowojorskich salonów i bliska współpracownica konsula Francji. Gdy w 1939 roku Niemcy napadają na Polskę, życie młodej Amerykanki zmienia się na zawsze. Daleko za oceanem, w okupowanej Polsce nastoletnia Kasia Kuśmierczyk coraz bardziej angażuje się w działania na rzecz podziemia. Młoda i ambitna Herta Oberheuser odpowiada na opublikowane przez władze III Rzeszy ogłoszenie o pracy dla lekarza i trafia do zdominowanego przez mężczyzn świata władzy i hitlerowskich tajemnic. 
Losy tych trzech kobiet zwiążą się nierozerwalnie, gdy Kasia zostanie wysłana do Ravensbrück, owianego złą sławą obozu koncentracyjnego dla kobiet. Tragiczna historia więźniarek, lecz także opowieść o ich triumfie trafia przypadkiem za ocean, by obudzić głębokie współczucie i potrzebę niesienia sprawiedliwości tym, o których historia zdaje się zapominać.


Premiera 28.09.2016
Zemsta Małgorzata Gutowska - Adamczyk
Wydawnictwo Nasza  Księgarnia

Drugi tom nowej serii Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowej "Cukierni Pod Amorem!" 

Sytuacja polityczna w Polsce coraz bardziej się komplikuje. Do kraju wkracza armia rosyjska, a zwolennicy Augusta III i Stanisława Leszczyńskiego dzielą się na wrogie obozy. Nie pozostaje to bez wpływu na zwykłych ludzi, którzy tracą nie tylko majątki, lecz przede wszystkim bliskich zaangażowanych w działania zbrojne. Zofia z lękiem przyjmuje do wiadomości decyzję ukochanego o przyłączeniu się do walki. Tym bardziej, że zagrożeniem okazuje się nie tylko wróg, lecz także skłonna do intryg rywalka... Czy skromnej młodej wdowie uda się z nią wreszcie wygrać? I czy klątwa „czarownicy” wypełni się do końca?

Fascynujące bohaterki, pełna namiętności fabuła, szybkie tempo, częste zwroty akcji – tej serii nie można przegapić! 

Dziewczyny Emma Cline
Wydawnictwo Sonia Draga

Dziewczyny – ich kruchość, siła, pragnienie przynależności – to istota tej olśniewającej powieści dla czytelników Przekleństw niewinności Jeffreya Eugenidesa oraz Zanim dopadnie nas czas Jennifer Egan. 
Północna Kalifornia, pełen przemocy koniec lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. Na początku lata samotna i wrażliwa nastolatka Evie Boyd widzi grupę dziewcząt w parku i od pierwszego spojrzenia uwodzi ją ich wolność, niedbały ubiór, niebezpieczna aura nieskrępowania. Wkrótce Evie ulega całkowicie wpływowi Suzanne, hipnotyzującej starszej dziewczyny, i jak magnes przyciąga ją sekta, która wkrótce ma zyskać złą sławę, oraz mężczyzna będący jej charyzmatycznym liderem. 
Ukryte wśród wzgórz rozległe ranczo jest upiorne i zrujnowane, Evie jednak odbiera je jako egzotyczne, ekscytujące, energetyczne – miejsce, w którym rozpaczliwie pragnie zostać zaakceptowana. Spędza coraz więcej czasu z dala od matki i rytmu codziennego życia, jej obsesja na punkcie Suzanne przybiera na sile i Evie nie uświadamia sobie, że krok po kroku zbliża się do niewiarygodnej przemocy, do tej chwili w życiu dziewczyny, kiedy wszystko może się potoczyć w przerażającym kierunku. 
Niezwykły debiut Emmy Cline jest powieścią wspaniale napisaną i fascynującą, odznaczającą się chirurgiczną precyzją i zaskakującymi obserwacjami psychologicznymi. "Dziewczyny" to wspaniały utwór – oraz zapadający w pamięć portret dziewczyn i kobiet, którymi się staną.


Premiera 30.09.2016

Amfetamina Sylwia Jagielnicka
Wydawnicwto Psychoskok

Jest to thriller psychologiczny z zaskakującym zakończeniem, równie specyficzny, jak jego bohaterka. Dla Izy, słynnej diwy operowej, na pozór nic i nikt się nie liczy się poza karierą. Rezygnuje z małżeństwa i posiadania dziecka, łamie serca uwielbiających ją mężczyzn. Jednak w końcu zagląda jej w oczy widmo samotności, kiedy aktualny kochanek znajduje przystań w ramionach młodszej śpiewaczki, która namawia go do zatrucia Izy amfetaminą, bo pragnie
ją zastąpić nie tylko w łóżku, lecz również na scenie. Iza traci głos i halucynuje diabła z opery „Faust”, w której gra rolę Małgorzaty. Szatan składa jej propozycję odzyskania głosu w zamian za pozbycie się hamulców moralnych, tkwiących w głębi jej duszy, w gruncie rzeczy szlachetnej i spragnionej miłości.------------------------------------------------------------------------------
źródło opisów: www.datapremiery.pl
 i materiały udostępnione przez Wydawnictwo Psychoskok
17 komentarzy:

 1. U Ciebie całkiem inny nowości niż u mnie, z wyjątkiem "Dziewczyn". Zaciekawiły mnie "Kuchennymi drzwiami" z racji tego, że akcja rozgrywa się w Krakowie. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwierciadło wydaje bardzo ciekawe książki, liczę wiec na to, że i ta będzie zajmująca. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. aż dziwne, że nie czytałam jeszcze Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów. z premier ciekawi mnie Wszystko to co wyjątkowe i Amfetamina. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ze wszystkich zapowiedzi najbardziej zainteresował mnie "Śnieżny chłopiec", więc z pewnością będę miała ten tytuł na uwadze w najbliższym czasie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Te książki dla Hospicjum mogą być różne? Zrobię w tygodniu paczuszkę. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogą być jakiekolwiek :) Super, że chcesz się przyłączyć :)

   Usuń
 5. Bardzo zainteresował mnie "Śnieżny wędrowiec" :) Chyba rozejrzę się za książką w okolicach jej premiery.

  Pozdrawiam
  Caroline Livre

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne zestawienie :) czekam na recenzje - szczególnie interesują mnie Wędrujące....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będą niedługo. Od nowa zakochuje się w tej serii.

   Usuń
 7. Widzę, że bez disqusa większa ruchliwość w komentarzach. :) Tylko się cieszyć z tego powodu, chociaż nie ukrywam, że jak się człek przyzwyczai do wszystkiego w jednym miejscu, to nie mając bloggera trzeba więcej przeskoków robić. :)
  Czekam z niecierpliwością na Twoje opinie o planowanych na ten miesiąc książkach. :) Oj, nie tylko na "Zabrania się..." :D Mam nadzieję, że żadna z planowanych lektur nie okaże się męczącym gniotosławem. :)
  A na premiery nie patrzę nawet, bo dzielnie walczę z książkoholizmem. ;) Możliwe, że będę mieć okazję poznać "Dziewczyny", więc całkiem nie wypadnę z tego grona czytelników nowości. ;)
  Buziaki! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety przy próbach wskrzeszenie disqus do wersji mobilnej straciłam poprzednie konto i wszystkie komentarze :( mam je jedynie wyeksponowane do Excela i nie mam pojęcia czy jest sposób je zaimportować. Tak mnie to w.. zdenerwowało, że wróciłam do blogerowych komentarzy, mimo że też uważam disqusa za wygodniejszego.

   Usuń
  2. Niestety przy próbach wskrzeszenie disqus do wersji mobilnej straciłam poprzednie konto i wszystkie komentarze :( mam je jedynie wyeksponowane do Excela i nie mam pojęcia czy jest sposób je zaimportować. Tak mnie to w.. zdenerwowało, że wróciłam do blogerowych komentarzy, mimo że też uważam disqusa za wygodniejszego.

   Usuń
 8. tyle interesujących nowości we wrześniu, a tak mało czasu :(

  OdpowiedzUsuń
 9. Yeeey zrezygnowałaś z disgusa :D - tak, wiem że nijak to się ma do treści posta, ale nie mogłam się powstrzymać :) Z Twoich zapowiedzi jakoś nic do mnie nie przemawia. Może to dlatego, że sporo tam wydawnictwa Psychoskok, z którym raczej nie mam styczności. Interesująca okładka do "Amfetaminy". Niesamowicie przypomina mi plakat z "Czarnego łabędzia" :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)