piątek, 3 marca 2017

O swoje szczęście trzeba powalczyć - "Obudź się Kopciuszku" Natalia Sońska

Ciężko jest porzucić wszystko, na co pracowaliśmy i podążać za nowo zdobytym szczęściem. Niewiele jest osób, które gotowe są na taki przewrót, na pozostawienie owoców swojej ciężkiej pracy, tym bardziej, że zaczynanie wszystkiego od nowa to wielka zmiana, która pozbawia chwilowej stabilizacji. Przed tak trudnym wyborem Natalia Sońska postawiła swoją bohaterkę w Obudź się, Kopciuszku.  

Alicja to zabiegana pani doktor, wiecznie w pracy, wiecznie skupiona na pacjentach, jej życie prywatne praktycznie nie istnieje. Skrzywdzona przez los ogranicza się tylko do wykonywania swojego zawodu, we wszystkie święta ma dyżury w szpitalu i boi wybudzić się ze swojego letargu. Jednak jej przyjaciele nie dają za wygraną i na siłę wyciągają panią doktor na Sylwestra do Zakopanego. Alicja, początkowo sceptyczna, daje się porwać urokowi gór i zatłoczonego przez turystów miasta. Do tego, wbrew wszelkim oczekiwaniom, kobieta daje się zauroczyć przystojnemu ratownikowi TOPR - Michałowi. Kiedy ten całuje  w Sylwestra, przestraszona Alicja, niczym Kopciuszek, pozostawia swoje buty i w samych rajstopach ucieka przed swoimi uczuciami, prosto do Krakowa. Kiedy po pewnym czasie, wskutek zbiegu okoliczności, Alicja spotyka Michała, sprawa już nie jest taka prosta. Oboje, zadurzeni po uszy muszą zdecydować, czy są w stanie poświęcić swoje dotychczasowe życie, wszystko na co zapracowali, by znaleźć szczęście u boku drugiej osoby. 


Zza najcięższych chmur również można dostrzec słońce, a nawet jeśli towarzyszy mu rzęsisty deszcz, zawsze pozostaje barwna, pocieszająca tęcza. Trzeba tylko chcieć ją zauważyć.


Powieść Natalii Sońskiej to historia o wyborach, o decyzjach, które mogą zaważyć na przyszłym życiu. To dywagacje o ludzkiej naturze, która w większej mierze ceni stabilizację nad zmianami i to takimi najmniej oczekiwanymi. To książka, która ujmuje swoją prostotą i prawdziwością, bo ukazane w niej losy bohaterów są jak najbardziej prawdziwe, a wielu młodych ludzi staje przed wyborami, przed jakimi autorka postawiła Alicję i Michała. 

Obuź się Kopciuszku jest historią, której akcja w większej mierze toczy się w święta i Sylwestra, jednak nie przeszkadza to w sięgnięciu po nią o każdej innej porze roku. To ciepła powieść o poszukiwaniu szczęścia i zmaganiu się ze swoimi demonami. Idealne babskie czytadło, bez udziwnień, przez co przedstawiona historia jest niezwykle realna. 


Tytuł: Obudź się, Kopciuszku
Autor: Natalia Sońska
Data wydania: 9 listopada 2016
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Czwarta StronaWyzwania:
14 komentarzy:

 1. Czytałam dwie poprzednie książki autorki, które nawet przypadły mi do gustu, więc z chęcią przeczytałabym i tę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja muszę sięgnąć po inne. W ogóle niesamowicie się zaskoczyłam, że autorka to taka młoda dziewczyna :) Utalentowana babka, wróżę jej karierę :)

   Usuń
 2. Czytałam, bardzo dobra książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podobała mi się ta pozycja. Dziś zabieram się za jej zrecenzowanie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie czytałam, ale mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka jeszcze przede mną, ale widziałam ją ostatnio u mnie w bibliotece, więc wiem, że wkrótce po nią sięgnę :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
  http://happy1forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w planach obowiązkowych. Jak tylko trafi w moje łapki to sie za nia biorę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze mam problem tak pięknie ułożyć przedmioty do zdjęcia. :)
  Fabuła książki mnie zainteresowała. Uwielbiam powieści inspirowane baśniami. Poza tym z Twojego opisu wynika, że całość nie kończy się na pocałunku i wyznaniu sobie miłości, ale dopiero wtedy akcja zaczyna się rozwijać. To dobrze, bo w życiu nie wszystko wygląda jak w bajce. ;)
  ~Wer

  OdpowiedzUsuń
 8. Typowe babskie czytadła, nawet bardzo dobre, raczej nie leżą w kręgu moich literackich zainteresowań.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeszcze nie znam twórczości tej autorki, mam ją dopiero w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 10. uwielbiam jej książki, właśnie czytam drugą część przygód Kingi i Hani , a własnie widziałam że pojawiła się 3!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)