wtorek, 3 kwietnia 2018

Marcowe przyjemnostki i garść kwietniowych premier książkowychWiem, że praktycznie powtarzam to w każdym poście podsumowującym ,ale ja naprawdę nie wiem, gdzie ucieka mi czas, a jego upływ widze jedynie po moim coraz większym synku. Nie będę jednak marudzić, bo czas wspomnieć, jak mi ten miesiąc minął.

KSIĄŻKOWO


Na blogu pojawiły się recenzje wszystkich przeczytanych przeze mnie książek. Po raz pierwszy zachwyciłam się poradnikiem, bo Pretty Happy Kate Hudson czytałam z wypiekami na twarzy. Ta książka idealnie wpasowała się w mój nastrój i najbliższe zamiary, mam nadzieję, że będzie mi dane jak najszybciej skorzystać z porad, jakie z niej uzyskałam. 
Przeczytałam także Ktoś mnie obserwuje - świetny thriller młodzieżowy, który niestety zakończył się tak niejednoznacznie, że już nie mogę doczekać się kolejnej części, a jej premiera dopiero za rok. 
Dowiedziałam się masy intrygujących rzeczy o kosmosie dzięki książce Zapytaj astronautę Tima Peake'a. 
Poznałam też cięty język i nieznane mi dotąd oblicze Amy Schumer dzięki Dziewczynie z tatuażem na lędźwiach
Zauroczyła mnie Historia Madmoiselle Oiseau, zarówno przepięknym wydaniem, ilustracjami, jak i literacką treścią. Czekam na chwilę, gdy wybiorę się do biblioteki i dorwę kolejny tom. 


FILMOWONa Netflixie pojawił się kolejny sezon serialu Santa Clarita Diet i, o mamo, jakie to było dobre. Poziom absurdu wzrasta do granic możliwości, czarny humor jest na najwyższym poziomie i nawet nie zraża mnie jak Drew Barrymore wcina ludzkie szczątki. Fabuła zaczyna nabierać sensu, twórcy odkrywają karty, co przyczyniło się do sytuacji w mieście. Pojawiają się także nowi, tajemniczy bohaterowie. Obejrzałam z dziką przyjemnością i czekam na kolejny sezon. 


INNE PRZYJEMNOSTKI

Wróciłam na zumbę, Po ponad roku przerwy. Mimo że ćaiczyłam w domu, to wróciłam ze scierpniętymi nogami i wyplutymi płucami. Jaką mi to jednak dało radochę i satysfakcję. Już wiem, że wracam i będę chodzić regularnie. Jako że podobały się Wam ostatnio filmiki z ćwiczeniami, wrzucam kolejny, może też będziecie mieli ochotę sobie pohasać :) 


GARŚĆ PREMIER


Premiera 3 kwietnia 2018
Wydawnictwo NieZwykłe
Niezwykłe spojrzenie na podróż w czasie. 

Co jeśli odkryjesz sposób, by wysłać coś w przeszłość? Nie miliony lat w przeszłość, do ery dinozaurów. Nie jeden dzień. Ba! Nawet nie jedną minutę. Co jeśli możesz wysłać coś w przeszłość bliższą niż mgnienie oka? Czy to w ogóle przydatne? Nie starczy ci wszak czasu, by naprawić błędy, zmienić wydarzenia, wygrać na loterii. 
Nathan Wexler to genialny fizyk, który uważa, że odkrył sposób, by wysyłać materię o ułamek sekundy w przeszłość. Zanim jednak zdoła potwierdzić to odkrycie, on i jego przyszła żona, Jenna Morrison, będą zmuszeni walczyć o życie. Bo choć podróż w czasie do tak bliskiej przeszłości wydaje się bezużyteczna, Jenna zrozumie, że żadna zdolność w historii nie miała tak ważnych ani dalekosiężnych skutków. Teraz, gdy Jenna walczy z siłami, które sprzysięgły się przeciw niej, na szali leży los całej ludzkości... 


Premiera 4 kwietnia 2018
Wydawnictwo Filia
W kamieniczce na krakowskich Dębnikach mieszkają różni lokatorzy: zadzierający nosa posiadacz sieci restauracji, emerytowana artystka, młoda matka z dwójką uroczych dzieci, para nadętych pracowników korporacji i wreszcie rodzina, w której wszystkie kobiety noszą imiona zaczerpnięte z dramatów Szekspira. 
Stary dom kryje niejeden sekret. Jego tajemniczy właściciel proponuje mieszkańcom udział w pewnym zaskakującym wyzwaniu. Czy zagadkowe zadanie okaże się dla sąsiadów uśmiechem losu, czy trudnym do pokonania problemem?
"Kamienica pod Szczęśliwą Gwiazdą" to piękna i ciepła opowieść o domu, który daje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że nie czujemy się samotni. To również historia przyjaźni na dobre i złe oraz miłości przychodzącej w najbardziej niespodziewanych momentach. Poddajcie się urokowi tej klimatycznej opowieści o sile uczuć i potrzebie bycia razem, by wraz z bohaterami uwierzyć, że uśmiech losu zależy w dużej mierze od nas. 
Pierwszy tom sagi "Uśmiech losu", opisującej perypetie lokatorów Kamienicy pod Szczęśliwą Gwiazdą.

Premiera 4 kwietnia 2018
Wydawnictwo WAB

Czasem widzimy tylko to, co chcemy zobaczyć. Czasem to, co widzimy, zmienia nasze spojrzenie na świat. 
Rosa, dziewczyna Jara Costello, popełniła samobójstwo, kiedy oboje studiowali w Cambridge. Nie ma dnia, żeby Jar o niej nie myślał. Minęło pięć lat, ale mężczyzna nadal obsesyjnie podejrzewa, że Rosa – jego jedyna miłość – żyje. Dręczą go wizje dziewczyny, zaskakująco realistyczne i pojawiające się w nieoczekiwanych miejscach. Jego terapeuta twierdzi, że to halucynacje pożałobne. Po odnalezieniu jej pamiętnika podejmuje rozpaczliwe działania, by zrozumieć okoliczności jej śmierci. Im głębiej zanurza się w sprawę, tym bardziej czuje się zagubiony. Trafia do mrocznego półświatka, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje i nikomu nie można ufać, trafia w sam środek szeroko zakrojonej intrygi, która zmienia wszystko wokół niego raz na zawsze.

Premeira 4 kwietnia 2018
Wydawnictwo Literackie

Hiperpodróż autora "Głodu" śladami wykluczenia, biedy i cierpienia. 
Martín Caparrós na zlecenie Organizacji Narodów Zjednoczonych ma w krótkim czasie odwiedzić kilkanaście miejsc na świecie. W każdym z nich spotyka się z ludźmi naznaczonymi migracją. To ofiary wykluczenia i wojen. Zadaniem argentyńskiego dziennikarza jest spisanie przeprowadzonych rozmów i nadanie im formy obiektywnych reportaży. Coś jednak każe reporterowi postępować niezgodnie z narzuconymi odgórnie instrukcjami... 
Kiszyniów w Mołdawii. Natalia przeszła piekło. Jej mąż sprzedał ją albańskim handlarzom żywym towarem. Trafiła do domu publicznego w Libanie. Udało jej się uciec, teraz próbuje zapomnieć. 
Monrovia w Liberii. Richard jako jedyny ocalały członek rodziny nie otrzymał amerykańskiej wizy, marzy o tym, aby uciec z kraju, w którym przeżył kilka wojen domowych. Widział, jak rebelianci zabijali bliskie mu osoby i wypijali ich krew. 
Amsterdam. Jadiya jest Holenderką urodzoną w rodzinie marokańskich imigrantów. Ma dwie ojczyzny, ale żadna z nich nie chce jej w pełni zaakceptować. 
Martín Caparrós w "Księżycu... " okazuje się reporterem w najwyższej formie. Podobnie jak w głośnym "Głodzie" także w tej książce poszerza granice gatunku. Argentyńczyk opowiada historie spotkanych ludzi i miejsc, a jednocześnie zastanawia się nad sobą. Czy on – człowiek Zachodu – kiedykolwiek zrozumie, co to znaczy być wykluczonym? Jak zachować się w obliczu takiego cierpienia? I dlaczego pod jednym księżycem dzieją się tak nieprawdopodobne rzeczy? Wstrząsająca – i jak zawsze w przypadku Caparrósa – bardzo potrzebna książka.Premiera 4 kwietnia 2018
Wydawnictwo ZNAK

Innego piekła nie będzie. 
Kiedy jej matka ginie pod kołami pociągu, Norma przeczuwa, że nie był to zwykły wypadek. Choć z trudem porusza się w labiryncie kłamstw i mistyfikacji, z każdym krokiem odkrywa przerażającą prawdę. Czy jej też zagraża niebezpieczeństwo? Czy jak jej poprzedniczki trafi do piekła kobiet? Czy czeka ją los gorszy niż śmierć?
"Norma"to mistrzowskie połączenie realizmu magicznego, feministycznego manifestu i mrożącego krew w żyłach thrillera. Z powieści wyłania się obraz rzeczywistości pozornie odległej, ale niepokojąco znajomej. 


Premiera 17 kwietnia 2018
Dom Wydawniczy Rebis

Takiej powieści w polskiej prozie jeszcze nie było! Stany Zjednoczone przełomu XIX i XX wieku, ludzie śniący amerykański sen i emigranci z Kaszub. 
Matylda Halman stawia wszystko na jedną kartę i wraz z osieroconymi przez brata dziećmi emigruje za ocean. Trafia do Winony w Ameryce, gdzie już wcześniej osiedliło się wielu Kaszubów. Zderzenie z nową rzeczywistością jest twarde. Los nie oszczędza rodziny Halmanów, jednak ani Matylda, ani jej podopieczni się nie poddają. Walczą o lepsze życie, choć jego ścieżki są kręte i pełne wybojów. Najtrudniejszą wybiera Felicja, ulubienica Matyldy, która chce być sobą. A to kosztuje... 
Czy bohaterowie odnajdą się w nowym świecie? Czy otworzy się przed nimi nowe niebo?


Premiera 18 kwietnia 2018
Wydawnictwo Literackie

Trzy kobiety, trzy dramaty i jedno egzotyczne miasto. Przejmująca opowieść o macierzyństwie, małżeństwie i przyjaźni. 
Trzy Amerykanki mieszkają z dala od ojczyzny w wielokulturowym Hongkongu. Ich rzeczywistość najlepiej opisują słowa – emigracja, wyobcowanie, samotność. Z pozoru niczym nie związane, obce sobie osoby złączy splot nieprzewidzianych zdarzeń. Mercy skończyła niedawno studia na uniwersytecie i szuka pomysłu na życie. Hilary żyje w dobrobycie, zajmuje się domem, lecz wszystkie jej myśli pochłania pragnienie dziecka, które może ocalić rozpadające się małżeństwo. Z kolei Margaret, do niedawna szczęśliwa matka trójki dzieci, próbuje pogodzić się z niewyobrażalną stratą. Każda z kobiet walczy z własnymi demonami, a ich spotkanie odmieni wszystko. Premiera 18 kwietnia 2018
Wydawnictwo Otwarte

Czasem trzeba zrobić coś złego, żeby postąpić słusznie. 
Rok 1946. Henry McAllen przenosi się z żoną Laurą z Memphis na farmę w delcie Missisipi. Gdy on prowadzi plantację, ona walczy z przytłaczającą codziennością wychowywania córek w domu bez prądu i wody, pod okiem kłótliwego i bezdusznego teścia, pośród wszechobecnego brudu i błota. Kiedy McAllanowie borykają się z nawarstwiającymi się problemami, z europejskich frontów powracają Jamie, zawadiacki, ale emocjonalnie poobijany młodszy brat Henry'ego, i Ronsel, najstarszy syn Jacksonów, czarnoskórych dzierżawców farmy. Doświadczenie innego świata – bez podziału na czarnych i białych – pozwala im się zaprzyjaźnić. Ale rzeczywistość Południa brutalnie sprowadza ich na ziemię. Jamie i Ronsel zostają wystawieni na nieludzko ciężką próbę. To, co się wydarzy, odciśnie piętno na obu rodzinach. Kto będzie bardziej winny: ci, którzy uczynili zło, czy ci, którzy do niego dopuścili?

Premiera 18 kwietnia 2018
Wydawnictwo Otwarte

Suspens, mroczne tajemnice rodzinne i owiana złą sławą bohaterka – znakomita powieść oparta na faktach, która rzuca nowe światło na jedną z najbardziej zagadkowych zbrodni w amerykańskiej historii. 
Sprawą Lizzie Borden, młodej kobiety z Massachusetts oskarżonej o zabójstwo ojca i macochy siekierą w 1892 roku żyła niemal cała Ameryka. W procesie kobietę uniewinniono, a przyczyn morderstwa nigdy nie wyjaśniono. Autorka tego fascynującego thrillera próbuje dociec, co naprawdę zdarzyło się w rodzinie Bordenów.

Premiera 19 kwietnia 2018
Wydawnictwo Kobiece

Współczesna wersja "Opowieści podręcznej". 
Odurzona, przebrana w staroświeckie zniszczone ubrania i rozpaczliwie marząca o papierosie Yolanda budzi się w odizolowanym pokoju. Obok siedzi Verla, która wydaje jej się dziwnie znajoma. W oddali słychać echo tajemniczych głosów mężczyzn. Kobiety znajdują się w głębokiej australijskiej głuszy, a kolejne zniewolone towarzyszki są już w drodze. 
Bite, głodzone i poniżane, muszą wykonywać ciężkie prace fizyczne bez zadawania zbędnych pytań. Nie są pewne niczego poza bolesnymi wspomnieniami z przeszłości, które je wszystkie łączą. 
Jedynym źródłem ich siły są zwierzęce instynkty, którym muszą się poddać, aby przetrwać. Wkrótce kobiety zamienią się z ofiar w łowców zdeterminowane, aby wydostać się z najgorszego więzienia, jakie widziały. 
Dystopijna, iluzoryczna i świetnie napisana opowieść, która przypomina o największych sprzecznościach targających ludźmi – zdolności do nieokiełznanej dzikości, skrajnym egoizmie, niezwykłej odporności i możliwości odkupienia win.

Premiera 26 kwietnia 2018
Wydawnictwo Kobiece

Poruszająca, przepięknie opowiedziana historia o życiu, stracie i więzach, które są niezniszczalne. 
Życie Jess zmienia się na zawsze, kiedy otrzymuje najgorsze wieści, jakie może dostać matka. Jej córka Anna zaginęła w lawinie podczas jazdy na nartach. Mimo wielkiego żalu i cierpienia Jess musi znaleźć w sobie siłę, by zaopiekować się pięcioletnią wnuczką Rose i żyć dalej. Kiedy kobieta wyczekuje wieści o zaginionej córce, powoli zaczyna odkrywać sekretne życie Anny. Jess musi zmierzyć się z jej trudną przeszłością i poznać tajemnicę, która na zawsze odmieni jej życie. 
"Dzień, w którym cię straciłam, był dniem, w którym odkryłam, że tak naprawdę cię nie znałam". 
7 komentarzy:

 1. Udany miesiąc.Super.:) Kilka premier mnie ciekawi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Udany, chociaż zawsze.mogl być lepszy, przynajmniej czytelniczo ;)

   Usuń
 2. Oj, mam tak samo... Odkąd jestem mamą, czas mknie pięć razy szybciej. :( Zaczytanego kwietnia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby, bo pierwszy kwartał wypadł dość słabo pod tym względem.

   Usuń
 3. Zumba jest świetna! Ja jak na razie zamiast ćwiczeń mam wiosenne porządki w ogródku :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też dobrze :) ja nie mam ogródka, to nadrabiam zumbą ;)

   Usuń
 4. Nono, zumba brzmi świetnie ! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)