czwartek, 6 października 2016

Subiektywny przegląd październikowych nowości kinowych

Premiera 7.10.2016 r.

Osobliwy dom Pani Peregrine
Miss Peregrin's Home for Peculiar Children
reżyseria: Tim Burton

Wizjonerski reżyser Tim Burton, przedstawia ekranizację pierwszej z cyklu bestsellerowych powieści Ransoma Riggsa. 

Podążając za wskazówkami, które zostawił mu ukochany dziadek, Jake odkrywa, że istnieje niezwykły świat poza czasem i przestrzenią, a w nim niezwykłe miejsce, zwane „Osobliwym domem pani Peregrine”. Jake poznaje niesamowite moce mieszkańców domu i dowiaduje się, że mają oni potężnych wrogów. Wkrótce przekona się, że jeśli chce ocalić swych nowych przyjaciół, musi nauczyć się korzystać z ”osobliwości”, którą sam został obdarzony.


Czemu go wybrałam? Bo po pierwsze jest ekranizacja głośnej powieści, po drugie to dzieło Burtona.




Dziewczyna z pociągu 
The Girl on the Train
reżyseria: Tate Taylor


Każdego dnia dokładnie o 8.04 wsiada do podmiejskiego pociągu i jedzie do pracy w Londynie. Każdego dnia spotyka tych samych ludzi i mija te same domy. Obserwuje. Rachel to bohaterka bestsellerowej powieści Pauli Hawkings "Dziewczyna z pociągu". Ta samotna, uzależniona od alkoholu kobieta podczas podróży zaczyna obsesyjnie podglądać pewną parę i snuć ich wymyśloną historię. Pewnego dnia odkrywa, że w obserwowanym przez nią domu wydarzyła się tragedia...

Czemu go wybrałam? Bo jestem ciekawa jak wyszła ekranizacja tej bestsellerowej książki. Poza tym, bardzo podoba mi się trailer.






Wołyń
Reżyseria: Wojciech Smarzowski

„Wołyń” to pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944. 
Jest lato 1939 roku. Zosia to piękna, młoda Polka, bezgranicznie zakochana w Ukraińcu Petro. Ich wielka miłość zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec dziewczyny postanawia wydać ją za majętnego wdowca, Skibę. Zaraz po ślubie zrozpaczona Zosia zostaje sama z dziećmi męża powołanego na front. Tymczasem między mieszkającymi obok siebie Polakami, Ukraińcami i Żydami dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy. Dziewczyna staje się uczestniczką i świadkiem tragicznych wydarzeń, których kulminacją będzie rzeź dokonana na ludności polskiej przez bezwzględnych oprawców z UPA oraz polskie akcje samoobronne.


Czemu go wybrałam? Bo ma bardzo dobre opinie i myślę, że znając dzieła Smarzowskiego, będzie to niezapomniany film.




Premiera 14.10.2016 r.

Inferno
reżyseria: Ron Howard

Światowej sławy profesor w dziedzinie symboliki Robert Langdon (dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks) śladami poematu Dantego usiłuje rozwikłać zagadkę symbolu, który znajduje w marynarce, kiedy budzi się – pogrążony w amnezji – w jednym z włoskich szpitali. Będzie to najtrudniejsze zadanie w karierze Langdona, na którego zewsząd czeka niebezpieczeństwo.

Czemu go wybrałam? Bo toi kolejna ekranizacja głośnej powieści i uważam, że Tom Hanks dobrze wypada w roli Roberta Langdona. 




Absolutnie fantastyczne
Absolutely Fabulous. The Movie
reżyseria: Mandie Fletcher


Kinowa wersja legendarnego brytyjskiego serialu komediowego. Edina Monsoon i Patsy Stone nadal trzęsą londyńskim światem mody, gwiazd i celebrytów, dzieląc swój czas między zakupy i balowanie w najmodniejszych klubach. Gdy media obarczają je winą za skandaliczny incydent w trakcie jednej z imprez, Edina i Patsy padają ofiarami ataku ze strony brukowych dziennikarzy i paparazzi. Bez grosza przy duszy uciekają na francuską Riwierę, gdzie wspólnie układają plan, który może im zapewnić powodzenie i bogactwo przez resztę życia.

Czemu go wybrałam? Bo wydaje się niegłupią komedią idealną na babski wieczór. 



Premiera 21.10.2016 r.


Historia Marii
Marie Heurtin
reżyseria: Jean-Pierre Ameris

Historia pobytu czternastoletniej, głuchoniemej Marie Heurtin w prowadzonym przez siostry zakonne specjalnym ośrodku. Między dziewczynką a jedną z opiekunek zawiązuje się szczególna relacja.

Czemu go wybrałam? Bo według mnie jest to film poruszający ciekawe kwestie i niezmiernie jestem go ciekawa. 







Szkoła uwodzenia Czesława M.
reżyseria: Aleksander Dembski


Czesław M., gwiazda polskiego rynku muzycznego, niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą w mieście szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces?

„Szkoła uwodzenia Czesława M.” to ciepła i optymistyczna historia o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi. Film o zaskakujących konsekwencjach życiowych wyborów. W roli głównej zobaczymy Czesława Mozila.

Czemu go wybrałam? Bo lubię produkcje, gdzie akcja wchodzi w rzeczywistość, a tutaj postać Czesława jest idealnym przykładem takiego zabiegu. 



Premiera 26.10.2016 r.
Doktor Strange
Doctor Strange
reżyseria: Scott Derrickson

„Doktor Strange” w reżyserii Scotta Derricksona to zrealizowana według scenariusza Jona Spaihtsa opowieść o neurochirurgu Stephenie Strange’u, który po groźnym wypadku samochodowym odkrywa tajemniczy świat magii i równoległych wymiarów. W tytułowej roli Doctora Strange’a zobaczymy samego Benedicta Cumberbatcha.


Czemu go wybrałam? Chociaż nie przepadam za ekranizacjami komiksów filmami, zapowiedź tego dość mocno mnie ujęła i chętnie sprawdzę czy to produkcja dla mnie,



Premiera 28.10.2016 r.

Księgowy
The Accountant
reżyseria: Gavin O'Connor

Geniusza matematycznego, Christiana Wolffa (Ben Affleck) więcej łączy z liczbami niż z ludźmi. Pod osłoną małomiasteczkowego biura rachunkowego pracuje dla najbardziej niebezpiecznych organizacji przestępczych na świecie w charakterze niezależnego księgowego. Kiedy Wydział ds. ścigania przestępstw Departamentu Skarbu, prowadzony przez Raya Kinga (J.K. Simmons), zaczyna się nim interesować, Christian podejmuje współpracę z legalnym klientem - nowoczesną firmą, specjalizującą się w dziedzinie robotyki. Jej księgowa (Anna Kendrick) wykryła niezgodność opiewającą na miliony dolarów. Jednak kiedy Christianowi udaje się uzyskać prawdziwy obraz sytuacji finansowej firmy i zbliżyć się do odkrycia prawdy, liczba ofiar zaczyna niebezpiecznie wzrastać.

Czemu go wybrałam? Bo wydaje się tajemniczy i mocno niepokojący. Poza tym jeśli film firmuje Affleck to mam zamiar zobaczyć go w ciemno, w końcu Zaginiona dziewczyna rozwaliła system. 





----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Źródło opisów: www.helios.pl
Trailery: youtube.com


Ostatnio zaniedbałam wyzwanie filmowe. Oglądam dużo mniej, a jeśli oglądam, to rzadko wpasowuje w jego punkty. Udało mi się jednak obejrzeć:

Co ty wiesz o swoim dziadku?


Żenująca komedia z De Niro i Efronem w rolach głównych. Nie wiem ile musieli zapłacić De Niro, ale z pewnością musiały to być krocie, skoro zgodził się zagrać w takim niesmacznym badziewiu. Chyba że na starość coś rzuciło mu się na mózg. 

Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
Niezły film z muzyką jazzową w tle. Genialna, drugoplanowa rola Dymnej, która zmiotła z piedestału wszystkich aktorów pierwszoplanowych razem wziętych.

Igrzyska śmierci: w pierścieniu ognia
Dalej uważam, że film jest niezłą ekranizacja powieści. Arena z igrzysk praktycznie idealnie współgrała z moim o niej wyobrażeniu, więc możliwe, że stąd bierze się moja opinia. 

Body/Ciało
Jakoś nie umiem się polubić z filmami Szumowskiej. Nie do końca mi lezą. Body/Ciało to film ciężki, poruszający ważkie kwestie, ale mimo wszystko, nie dla mnie. 

Film o pszczołach
Bardzo sympatyczna animacja o pracowitych pszczółkach. 

Moja pasierbica
Film telewizyjny zapowiadający się ciekawie, a kończący się i wykonany jak wszystkie filmy telewizyjne, czyli słabo. 

Gorący pościg


Dość przewidywalna, babska komedia sensacyjna. Ogólnie liczyłam na cos lepszego. 

Pan Idealny
Słaba i dość głupawa komedia. Postać grana przez Annę Kendrick była dla mnie nie do strawienia. 

Pitch Perfect 2
Całkiem udana kontynuacja znanego młodzieżowego musicalu, chociaż przyznaję, że pierwsza część znacznie lepsza.

Take This Waltz
Obyczajówka poruszająca temat związków, szczęścia i zdrady. Mnie do końca nie uwiodła.

Facet na miarę
Niezwykle zabawna opowieść o tym, że każdy ma prawo do szczęścia. Inteligentny humor, błyskotliwe gagi, kino francuskie w bardzo dobrym wydaniu. 

Plan lotu
Film, który zawsze chciałam obejrzeć, a nigdy mi się nie udawało. Główna bohaterka grana przez Jodie Foster jest przekonana, że leciała z córką. Nikt z pasażerów nie widział dziewczynki, a kobieta zostaje posądzona o obłęd.

Lolo
Komedia francuska, która jakoś nie do końca trafiła w moje gusta. Lolo, dorosły facet, nie może ścierpieć, że jego matka jest w związku. Postanawia wcielić w życie plan pozbycia się niechcianego ojczyma.

Młodość
Przepiękne zdjęcia i wspaniali aktorzy, jednak jak dla mnie film o wszystkim i o niczym.

Dama w Vanie
Cudowna Maggie Smith w roli staruszki mieszkającej na podjeździe jednego z mieszkańców dzielnicy domków jednorodzinnych. Kobieta jest solą w oku wszystkich mieszkańców, nikt z nich nie zna jej przeszłości i nie wiem, jak została bezdomną mieszkająca w vanie. Z jednej strony film wzruszający, z drugiej niezmiernie groteskowy.

Jak to robią single

Film o samotności i poszukiwaniu partnera w tętniącym zżyciem Nowym Jorku. Całkiem niezły. 

Sąsiedzi 2
Totalne dno i nieporozumienie.

Transporter: Nowa Moc
Słaby i nieciekawy. Główny aktor próbujący na siłę udawać Jasona Stathama, bleh.

Morgan

Pozytywne zaskoczenie. Spodziewałam się przynudnego filmu, którego najlepsze momenty zawarte zostały w trailerze, a dostałam całkiem ciekawy i klimatyczny obraz. Fantastyczna rola Kate Mary. 

Bridget Jones 3
Zaskakująco dobra, trzecia część przygód znanej wszystkim Bridget. Myślałam, że zaserwowany zostanie mi odgrzewany kotlet i jakże się myliłam. Film idealny na babski wieczór. Przyznam, że z miłą chęcią obejrzę raz jeszcze.

Obce niebo
Film poruszający niezwykle trudny temat działania pomocy społecznej w Szwecji. Mnie zabrakło w nim po prostu emocji: rozpaczy, utraty wiary, walki. Niby to wszystko było, ale jakieś takie miałkie, bez wyrazu. 





9 komentarzy:

  1. O matko, obejrzałaś całą masę filmów - ja ostatnio zupełnie nie mam do tego weny. Z pewnością do kina wybiorę się na "Wołyń", bo w końcu to Smarzowski. Chcę również zobaczyć "Ostatnią rodzinę". Poza tymi filmami żadna zapowiedź mnie nie ujęła.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie jest tego tak dużo, biorąc pod uwagę, że to obejrzane filmy z kilku miesięcy. Lubię chodzić do kina po prostu :) Na "Ostatnią rodzinę" tez mam wielką chęć, a z tych zapowiedzi to na pewno na film z Czesławem.

      Usuń
  2. Widziałam zwiastun "Dziewczyny z pociągu" ale książka mnie nie porwała zbytnio, więc pewnie sobie seans daruję. Za to chciałabym bardzo zobaczyć Inferno i szkołę uwodzenia czesława m., ale i beksińskich czy magiczne bestie i jak je znaleźć, ale tych ostatnich premiera dopiero w listopadzie :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie czytałam "Dziewczyny", wiec film obejrzę pewnie dopiero po przeczytaniu książki. Przyznaję jednak, że zapowiedź mi się podoba. No i Lubie Emily Blunt.

      Usuń
  3. Wow, naprawdę sporo filmów :D "Sąsiadów" oglądałam pierwszą część i już czułam, że nie chcę sięgać po kolejną. Też lubię ekranizację "Igrzysk" uważam, że są zrobione profesjonalnie i zgodnie z oryginałem. Mam w planach "Ekscentryków", "Młodość" i nową Bridget Jones.
    Szumowską akurat bardzo lubię, ale zazwyczaj muszę mieć ochotę na tego typu film ;)

    Co do nowości to interesuje mnie "Osobliwy dom Pani Perregrine", ale już słyszałam słabe opinie...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak się wydaje, bo to zestawienie z kilku miesięcy. W rzeczywistości nie wygląda to tak dobrze ;)

      Usuń
  4. Muszę przeczytać "Osobliwy dom..." wszędzie ostatnio natykam się albo na recenzję książki, albo na zwiastun filmu :) Już czeka na czytniku :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To ja czekam na opinię :) Sama mam chrapkę na tę powieść już od dłuższego czasu, zanim zrobiło się o niej głośno. Teraz trochę żałuję, że jej nie przeczytałam do tej pory.

      Usuń
  5. Wybrałam się na ,,Wołyń", mocny film, ale przez to świetny. Z obejrzanych przez Ciebie widziałam również ,,Body/Ciało" i nie raz ,,Plan lotu" :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)