wtorek, 11 października 2016

LBA po raz kolejny


Pierwszy zestaw pytań otrzymałam od nastolatka-marzycielka.blogspot.com

1. Jakie miejsce chciałabyś odwiedzić?

Wiele jest miejsc, które chciałabym odwiedzić, ale chwilowo pozostają poza moim zasięgiem. Na pewno chciałabym zwiedzić Skandynawię, Portugalię i Islandię. Marzą mi się tez włoskie wyspy: Sardynia i Sycylia. Nigdy nie marzyłam o Azji, ale nabrałam na nią ochoty po lekturze książki Uśmiech gekona Doroty Sumińskiej. 

2. Jak rozpoczynasz swój dzień?

Włączeniem drzemki w budziku, a później wypiciem szklanki ciepłej wody z cytryną. Ten nawyk tak już mi wszedł w krew, że jak gdzieś wyjeżdżam i nie mam możliwości tego zrobić, to czuje się gorzej. Podejrzewam, że to efekt placebo.

3. Dlaczego założyłaś bloga i kiedy?

Blog założyłam rok temu. Chciałam mieć swoje miejsce w sieci, w którym dzieliłabym się swoimi pasjami i opiniami. Nie przypuszczałam nawet, że poznam tylu wspaniałych ludzi 

4. Jaka twoja cecha najbardziej cię denerwuje?

Mała asertywność i łapanie tzw. kilku srok za ogon. Zazwyczaj mam większe plany niż późniejsze wykonanie, a to rodzi frustrację. 

5. Jaką książkę możesz polecić?

Ciężko polecić mi tylko jedną, więc skupie się na książkach, które ostatnio czytałam. Polecę Dziecko wspomnień Steeny Holmes. To naprawdę zaskakująca powieść o pułapkach ludzkiego umysłu, która wciąga już od pierwszej strony i wywarła na mnie spore wrażenie. 

6. Podaj 3 rzeczy, bez których nie wyobrażasz sobie życia.

Jako że rodziny i miłości nie da się zakwalifikować jako rzeczy to wybieram: książki, ciepłą kawę z mlekiem o poranku i mokry psi nos.

7. Jakie jest twoje największe marzenie?

To już zostawię dla siebie :) 

8. Gdybyś mogła posiadać nadzwyczajną moc, to co by to było?

Chciałabym powstrzymać ludzi przed byciem wrednym i robieniem innym przykrości. Tyle nieszczęść na świecie, jak byśmy byli serdecznie do siebie nastawieni, świat wyglądałby inaczej. 

9. Jaka jest twoja ulubiona pora na czytanie książek?

Najbardziej lubię czytać wieczorem, przed zaśnięciem. Niestety nie umiem przeczytać za dużo w pozycji leżącej, bo od razu zasypiam, więc z reguły czytam w dzień. 

10. Byłaś kiedyś na jakimś koncercie? Jeżeli tak, to na jakim?

Oczywiście, byłam na wielu koncertach. Najbardziej jednak spodobał mi się występ Domowych Melodii. Jeśli ktoś się zastanawia czy warto, polecam :)

11. Wolisz Coca Colę czy Pepsi?

Jestem jedną z tych osób, które nie rozróżniają ich smaku, więc nie wolę żadnej z nich.

Kolejne pytania otrzymałam od: epilog-zaczytana-joana.blogspot.com


1. Jakie jest Twoje wymarzone miejsce, nie koniecznie tylko do czytania ?

Urokliwy dom, na przedmieściach miasta. Mam nadzieję, że kiedyś się takiego dorobię. 

2. Masz do wyboru romans, kryminał i fantasy, na co się zdecydujesz ? 

Zdecydowanie fantasy. Romanse nudzą mnie na dłuższa metę, a po kryminały sięgam sporadycznie. Fantasy trochę ostatnio zaniedbałam, ale kiedyś czytałam sporo tego gatunku.

3. Po książki, którego gatunku sięgasz najrzadziej lub wcale?

Nie trawię erotyków i to właśnie je staram się omijać, chociaż zdarza się, że jakiś wpadnie w moje łapki. 

4. Czy lubisz coś podjadać podczas czytania książki?

Lubię, chociaż staram się tego nie robić. Nie wyobrażam sobie za to czytania bez kubka ciepłej herbaty. 

5. Jaka jest według Ciebie najlepsza ekranizacja książki?

Bardzo lubię ekranizację Igrzysk śmierci. Film jest bardzo podobny, do tego co sobie wyobrażałam czytając książkę, więc to zapewne wpływa na moja opinię. 

[6. Którą z postaci książkowych chciałabyś ocalić lub uśmiercić? [JEŚLI NIE CZYTALIŚCIE CYKLU O HARRYM POTTERZE – NIE CZYTAJCIE TEGO PUNKTU]

Bardzo chciałabym ocalić Dumbledore’a. Do tej pory pamiętam potężnego książkowego kaca, gdy dowiedziałam się o jego odejściu. 

7. W którym fikcyjno-książkowym świecie mogłabyś żyć?

Nie będę oryginalna twierdząc, że w Hogwarcie. Myślę, że nawet dzisiaj byłabym w stanie rzucić pracę, gdybym tylko dostała list z wiadomością o przyjęciu do szkoły czarodziejstwa i magii 

8. Gdybyś miała taką możliwość TYLKO przez jeden dzień, to które swoje marzenie chciałabyś zrealizować lub sobie po prostu wyczarować ?

Chciałabym przyjąć pod nasz dach bezdomnego psa, żeby sprawdzić czy podołam opiece nad nim. Do tej pory się nie zdecydowaliśmy, obawiając się, że psiak będzie siedział całymi dniami sam, ze względu na tryb naszej pracy i przebywanie długimi godzinami poza domem. 

9. Co najbardziej cenisz u ludzi, a co konkretnie u bloggerów?

U ludzi – dobre serce i empatię, u bloggerów – szczerość.

10. Wolisz czytać/pisać długie posty czy krótkie?

Wszystko zależy od treści. Czasami krótki post zawiera w sobie więcej informacji, niż długi, który błądzi wokół jednego tematu. 

11. Czym jest dla Ciebie prowadzenie bloga i co sprawiło że zaczęłaś blogować?

Prowadzenie bloga jest dla mnie miejscem na moją kreatywność i pasję. Zaczęłam blogować, bo chciałam mieć swoje miejsce w sieci, gdzie mogłabym się dzielić swoją pasją i opiniami. 


Tym razem pozwolę sobie nikogo nie nominować, nie mam jakoś weny do wymyślania pytań. 
Jeśli ktoś mnie nominował, a nie odpowiedziałam, bardzo przepraszam. Przy zmianie szablonu bloga przepadło mi sporo komentarzy i nie miałam możliwości sprawdzić, kto jeszcze zadawał mi pytania. 

6 komentarzy:

 1. Ja swój dzień zaczynam zawsze od kawy. Dużo ciekawego się o Tobie dowiedziałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Eh, a kto by nie chciał żyć w Hogwarcie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mokry psi nos! - wspaniale to ujęłaś. :-) Życzę Ci, by Twoje marzenie o podróży do Portugalii się spełniło. Byłam kilka lat temu i bardzo dobrze wspominam wyjątkowy, nostalgiczny klimat Lizbony. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnóstwo ciekawych informacji <3 Uwielbiam czytać takie wpisy, bo zawsze dowiem się czegoś ciekawego i tak jakoś "bliżej" się robi. Kawa musi być!

  OdpowiedzUsuń
 5. "Dziecko wspomnień" to rzeczywiście intrygująca książka :)
  I ja nie lubię w sobie tego "trzymania kilku srok za ogon"! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Też lubię czytać przed zaśnięciem. Zazdroszczę koncertu Domowych Melodii. Ja znowu chciałam od zawsze wyjechać do Azji na wycieczkę, ale Skandynawia też kusi. :)

  Pozdrawiam,
  Book Prisoner! :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)