piątek, 26 października 2018

Bajeczka logopedyczna - "Kukułeczka kuka" Alicja SztanderaPrzyznam, że pierwszy raz zetknęłam się z pojęciem bajki logopedycznej. To właśnie ono niezmiernie mnie zaciekawiło i zachęciło do sięgnięcia po jedną z najnowszych publikacji wydawnictwa Psychoskok.

Kukułeczka kuka, bo właśnie o niej mowa, to książeczka, która przede wszystkim ma wspomagać dzieci w trakcie terapii logopedycznej, czyli ćwiczeń narządów artykulacyjnych. Wydana została w bardzo atrakcyjnej dla milusińskich formie, ponieważ jest pięknie ilustrowanym komiksem.

Bajeczka opowiada historię kukułki, której znudziło się siedzenie w zegarze i kukanie, postanowiła więc zmieniać swój głos i miejsce pobytu. Razem z kukułką wypowiadanie zgłosek i odpowiednie układanie ust i języka mogą ćwiczyć dzieci, bowiem odpowiednie ilustracje zostały opatrzone odpowiednim przypisem autorki, w jaki sposób ćwiczenia takie przeprowadzić. Wobec powyższego, książeczka ta w moim mniemaniu przyda się nie tylko logopedom, ale także nauczycielom szkolnym i przedszkolnym oraz rodzicom.

Przejrzyste wskazówki, ciekawa historia i urokliwe ilustracje na pewno pozwolą uczyć się poprzez zabawę, która sprawi przyjemność i wielką frajdę. Dodatkowo dziecko ma możliwość nauki poprawnej artykulacji dźwięków, opowiadania historii ujrzanej na wielu obrazkach.  Jako mama serdecznie polecam.

Tytuł: Kukułeczka kuka
Autor: Alicja Sztandera
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 12
Wydawnictwo: Psychoskok

3 komentarze:

 1. Lubię takie książeczki. Łączymy przyjemne z pożytecznym. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ jest teraz wybór pięknych książeczek dla dzieci, zabawa i ćwiczenia, super!

  OdpowiedzUsuń
 3. O, to coś dla nas - z Młodą mamy już zbiór wierszyków logopedycznych i ćwiczymy;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)