poniedziałek, 3 lipca 2017

BOOKATHON czas zacząć

Do tej pory nigdy nie zdecydowałam się wziąć udziału w Bookathonie. Zawsze przerażała mnie ilość stron do przeczytania w tak krótkim czasie. Teraz doszłam do wniosku, że raz kozie śmierć, a chodzi przecież o dobrą zabawę, więc zaczynam. Trzymajcie kciuki obym podołała. 3.07 Książką jaką będę czytać jest Pies Baskervillów. W końcu będę miała okazję zapoznać się z literacka postacią Sherlocka i poznać jeden z najbardziej znanych utworów Arthura Conana Doyla. 

4.07 Książką o przyszłości jaką wybrałam jest Tysiąc pięter. Akcja toczy się w 2118 roku i przedstawia życie w wieżowcu, którego piętra oznaczają status społeczny mieszkańców. Brzmi ciekawie i intrygująco, ponoć ta książka to Plotkara w przyszłości.

5.07 Uważam, że szkoda czasu na czytanie złych książek, zatem zinterpretowałam to wyzwanie po swojemu i wybrałam Gabinet Gadów Lemony'ego Snicketta. Ta książeczka to siedlisko zła, bo przecież młodym Baudelairom nie przytrafiają się dobre rzeczy, a los ciągle wystawia ich na próbę. Oj tak, to zdecydowanie zła książka. Jednocześnie wyzwanie to pokrywa mi się z wyzwaniem z 8.07, bo na podstawie tej i innych książek autora powstał serial zekranizowany w 2017 r.

6.07 Jako biografię wybrałam Pakistańską córkę, książkę opowiadającą losy Marii Toorpakai, która żyjąc w kraju pozostającym pod rządami Talibów, postawiła wszystko na jedną kartę i naraziła swoje życie, by spełnić marzenia. 

7.07 Miałam problem z wyborem tematu tabu, przyznam, że chciałam pod to wyzwanie podciągnąć Pakistańską córkę, ze względu na to, iż ukazuje jak traktowane są kobiety przez Talibów. Jednak, ostatnim wyzwaniem jest przeczytanie 1500 stron i trzeba by było mu sprostać, zatem do tego wyzwania wybrałam Inne Zasady Lata, bo jeśli dobrze się orientuję, książka traktuje o miłości homoseksualnej, która nadal tematem tabu pozostaje. 

9.07 Wszystkie książki, jakie wybrałam mają łącznie 1559 stron.  

7 komentarzy:

 1. Życzę powodzenia! Ja niestety nie dałabym rady przeczytać takiej ilości stron w tak krótkim czasie :D. Co do książek samych w sobie, również planuję w te wakacje przenieść się do uniwersum Sherlocka Holmesa :)

  Pozdrawiam,
  ifeelonlyapathy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę powodzenia, jak i przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia! :) Być może kiedyś i ja spróbuję swych sił. Póki co jednak bym nie podołała...

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że "Inne zasady lata" spodobają Ci się, tak jak mi, bo mnie ta książka urzekła!
  Pozdrawiam!
  Zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia! Ja niestety nie mam aż tyle wolnego czasu, ale Tobie życze powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 6. "Tysiąc pięter" jako Plotkara w przyszłości - zaintrygowałaś mnie :D
  Czytałam niedawno Holmesa i był świetny, mam ochotę na więcej jego przygód.
  Trzymam kciuki za to Twoje wyzwanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia :)) Ja niestety nie dam rady z takim maratonem :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)