czwartek, 9 lutego 2017

Subiektywny przegląd lutowych nowości kinowych

Premiera 3 lutego 2017:

Reżyseria: Pablo Larraín


Jacqueline Bouvier Kennedy ma 34 lata, kiedy jej mąż zostaje wybrany na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Elegancka i stylowa, od razu staje się globalną ikoną, jedną z najbardziej znanych kobiet na świecie. Jej intuicja i smak w kwestiach mody, sztuki i wystroju wnętrz są powszechnie podziwiane. Jednak 22 listopada 1963 roku poukładane życie Pierwszej Damy rozsypuje się na kawałki. Podczas wyborczej podróży do Dallas, ginie John F. Kennedy, a pogrążona w żałobie Jacqueline, na pokładzie Air Force One, powraca do Waszyngtonu. Mierząc się z tragedią, postanawia kontynuować dzieło męża. W ciągu kilku dni nie tylko dopisze triumfalny koniec do mitu JFK, ale też ugruntuje legendę, której na imię… Jackie. 

Dlaczego go wybrałam? Jestem bardzo ciekawa jak Natalie Portman sprawdziła się w roli najsławniejszej pierwszej damy USA.

Reżyseria: John Lee Hancock


Akcja filmu McImperium dzieje się w drugiej połowie lat 50. ubiegłego wieku. Ray Kroc (Keaton) to charyzmatyczny biznesmen, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?

Dlaczego go wybrałam? Nie znam historii powstania McImperium i najzwyczajniej w świecie, mam ochotę ją poznać. 
Reżyseria: Lourens Blok


Kiedy Sam budzi się w zatłoczonym metrze, nie wie, jak się tam dostał, ani skąd pochodzi. Rozpaczliwie szuka śladów swojej tożsamości w niewielkiej zawartości plecaka. Powoli zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że jego życie jest w wielkim niebezpieczeństwie. 
Zaczyna powoli odkrywać przerażającą prawdę o tym, kim jest i co mu zrobiono. 
Ekscytujący thriller sci-fi, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje.

Dlaczego go wybrałam? Jest ekranizacją znanej powieści. 
Premiera 10 lutego 2017: 

ReżyseriaJan Hrebejk 

Przybycie nowej nauczycielki do podmiejskiej szkoły w Bratysławie roku 1983 wywraca do góry nogami życie lokalnej społeczności. Mária Drazdechová od początku zdaje się manipulować uczniami i ich rodzicami. Po próbie samobójczej jednego z uczniów dyrektor placówki zamierza oddelegować kłopotliwą nauczycielkę. W tym celu jednak rodzice muszą podpisać petycję. Problem w tym, że Drazdechová ma daleko idące koneksje w Partii Komunistycznej. Czy prowincjusze będą w stanie zawalczyć o to, w co wierzą?


Czemu go wybrałam? Bo czeskiego kina tak mało u nas. 

Premiera 17 lutego 2017: 


Reżyseria Barry Jenkins


Dorasta on w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na ich osiedlu kontroluje Juan (Mahershala Ali), który staje się swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą (Janelle Monáe) staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym motywem przewodnim, jest związek Chirona z jego matką, Paulą (Naomie Harris), która stacza się w wyniszczający nałóg narkotykowy, których dostarcza jej Juan.

Czemu go wybrałam? Bo jak to ktoś powiedział w internetach: "co prawda jest to film o czarnoskórych gejach, ale wydaje się być ciekawym filmem o czarnoskórych gejach, skoro nominowany jest do Oscara."Reżyseria Lasse Hallstrom


Bailey, czworonożny bohater tej opowieści nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.

Czemu go wybrałam? Bo już chyba wszędzie czytałam o książce, na podstawie której powstał ten film. Poza tym, jako wielbicielce psów nie przystało mi omijać takiego tytułu. Spodziewam się morza łez. Premiera 24 lutego 2017:

Reżyseria Theodore Melfi


Niezwykła, nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna, inicjując tym samym kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami.


Czemu go wybrałam? Jim Parsons, Jim Parsons, Jim Parsons.


Reżyseria: Agnieszka Holland

Główną bohaterką nowego filmu Agnieszki Holland jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

Czemu go wybrałam? Jest ekranizacją książki Olgi Tokarczuk Prowadź swój pług przez kości umarłych.

Reżyseria: Rebecca Zlotowski

Piękne i tajemnicze siostry Laura (Natalie Portman) i Kate (Lily-Rose Depp) posiadają nadprzyrodzone zdolności i potrafią komunikować się z duchami. Na zakończenie swojego tournée po Europie ruszają do Paryża, gdzie spotykają pewnego charyzmatycznego producenta filmowego (Emmanuel Salinger). Laura i Kate odkryją przed nim klimatyczny świat pełen magii i zmysłowości. I nieodwracalnie zmienią jego życie.

Czemu go wybrałam? Bo zaintrygował mnie swoją fabułą.------------------------------------------------
źródło opisów i plakatów:
http://helios.pl
http://film.interia.pl
8 komentarzy:

 1. ja jestem mcImperium i Jackie zainteresowana, mam nadzieję, że uda mi się obejrzeć :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Film "Był sobie pies" bardzo mnie interesował dopóki nie dowiedziałam się o okropnym traktowaniu jednego w psów na planie. Uważam, że to tym bardziej straszne i obłudne, gdy wie się o czy jest ten film. Od wtedy go bojkotuję i wszystkim odradzam, nie chcę bowiem dać zarobić tyranom i okropnym ludziom.
  Pozdrawiam!
  http://sunny-snowflake.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Do kina się nie wybieram, chociaż chyba będę zmuszona do obejrzenia kolejnej części Greya (przyjaciółce się nie odmawia). Bardzo intryguje mnie ten wilk z "Pokotu" i na pewno przeczytam książkę o psiaku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej intryguje mnie "Nauczycielka", więc mam nadzieję, że uda mi się obejrzeć ten film.

  OdpowiedzUsuń
 5. O dużo ciekawych filmów, ja czekam na bajkę, bo zwyczajnie lubię oglądać, "Ballerina"

  OdpowiedzUsuń
 6. sporo fajnych filmów pokazujesz, ale Nauczycielka może być super!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chcę obejrzeć Jackie i Ukryte działania :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam chęć w zasadzie na wszystkie, a najbardziej na ,,Planetarium" :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)