sobota, 1 października 2016

Planowany stosik październikowy + garść wrześniowo - październikowych premier książkowych

Wrzesień upłynął mi pod hasłem Book Tour. Dotarły do mnie aż cztery książki z takich akcji, dwie z nich: Zabrania się miłosnych ekscesów na progu stancji i Niebo nad pustynią okazały się świetne, więc myślę, że nie po raz ostatni goszczę u siebie wędrujące książki. Chłopak na zastępstwo był bardzo przyjemną lekturą, która umiliła mi chwile spędzone na świeżym powietrzu. Panika lekko mnie zawiodła, ale nie okazała się ona powieścią złą, jedynie spodziewałam się po niej czego innego. 
W październiku mam jeden cel: choćby rozpocząć czytanie Szczygła Donny Tartt. Książka ta czeka u mnie na półce i krzyczy wręcz - przeczytaj mnie. Tak bardzo ją chciałam i tak bardzo męczy mnie psychicznie, że nawet jej nie zaczęłam. 
Dodatkowo wrzucę na czytelniczy ruszt Zaklinaczkę słoni. Jesienią w niewyjaśniony sposób ciągnie mnie do książek podróżniczych. To zapewne początki tęsknoty za wakacjami.
Generalnie jestem typem czytelnika - męczennika, który zawsze kończy zaczęte książki, ale że jednym z punktów wyzwania czytelniczego, w którym biorę udział jest dokończenie kiedyś zaczętej książki, z odmętów pamięci i półek wyciągnęłam Przebudzenie Śpiącej Królewny. Mam zamiar to zmęczyć.Piszę to, bo jest to najobrzydliwsza książka, jaka kiedykolwiek wpadła w me ręce.


Kolejna pozycją, której recenzja pojawi się już niedługo jest Dziecko wspomnień

Garść wrześniowo - październikowych premier książkowych:

Premiera 26.09.2016  r. 
Maja Chmiel
Sięgając marzeń
Wydawnictwo Psychoskok„Sięgając marzeń” to debiutancka powieść Mai Chmiel. Napisana z pewną dozą humoru, aczkolwiek poruszająca ważne aspekty życia. Pełna błyskotliwych dialogów, nieoczekiwanych zwrotów akcji i do końca trzymająca czytelnika w napięciu. Książka przedstawia trzy przyjaciółki, których drogi połączyły się, jeszcze w czasach licealnych. Nierozłączne, mimo iż każda z nich na różnym etapie życia. Wciąż poszukujące, pragnące spełnić swoje marzenia, choć nie do końca przygotowane na to, co je czeka. Tola i Ewa wyruszają w pełną przygód podróż z Izą, która próbuje odnaleźć swoją biologiczną matkę. Dziewczyna nie jest jednak pewna, czy jest gotowa na poznanie prawdy. Perypetie bohaterek, uwikłanych w problemy szarej codzienności oraz pojawienie się na horyzoncie mężczyzn, owocuje w szereg niedomówień i zabawnych sytuacji – momentami niezręcznych. 

Maja Chmiel 
Zespół Downa
Wydawnicwto Psychoskok


Maja Chmiel, matka chłopca dotkniętego zespołem Downa, w swej książce snuje opowieść, jak już sugeruje to sam tytuł, o życiu i jego zawirowaniach związanych z pojawieniem się na świecie jej syna, który urodził się z zespołem Downa. Przemierzając kolejne strony książki, dowiadujemy się, jak zmieniało się życie autorki po tym, jak została matką Pawła. W jej słowach odnajdziemy trochę żalu, trochę rozgoryczenia, nie braknie też rozczarowania tymi, którzy nie potrafili obcować z innością chłopca. Spośród tych uczuć przebija jednak ogromna miłość matki do dziecka, miłość, która – posługując się słowami autorki: „wszystko wynagrodzi, każdy ból dziecka i jego cierpienie”. „To książka człowieka, który tak wiele chciałby powiedzieć tym ludziom, pokazać, że „inność” też ma uczucia”. 

Premiera 30.09.2016 r:


Jolanta Maria Kaleta
RIESE tam gdzie śmierć ma sowie oczy
Wydawnictwo Psychoskok

Riese – to kryptonim największego projektu górniczo - budowlanego realizowanego przez III Rzeszę w latach 1943-1945 w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Cel jego budowy do dziś nie został jednoznacznie wyjaśniony. Jesień 1946 roku. Do Głuszycy, niewielkiej miejscowości w Górach Sowich, z tajną misją przybywa zagadkowy mężczyzna. Przedmiotem jego zainteresowania są sztolnie wykute we wnętrzu gór. Poczynania mężczyzny bacznie obserwuje UB i NKWD. Wiosna 1992 roku. W ręce sędzi Laury Szeligi wpadają dokumenty, z których wynika, że jej zmarły ojciec nie był tym, za kogo ona go uważała. Usiłując dojść prawdy, przekona się, że tajemnica skrywana przez Riese nadal rzuca złowrogi cień, wciąż budzi emocje i popycha ludzi do zbrodni. W powieści odnajdziemy także dalsze losy bohaterów „W cieniu Olbrzyma” – debiutu 
literackiego autorki.
Premiera 10.10.2016 r:
Alicja Masłowska-Burnos
Odprowadzam ciszę
Wydawnictwo Psychoskok

Powieść „Odprowadzam ciszę” Alicji Masłowskiej-Burnos jest zapowiadaną kontynuacją historii Mai Karewicz i Adama Starskiego, których poznaliśmy w debiutanckiej książce tej autorki „Nie wchodź w moją ciszę”. Miłość, namiętność, intryga, próba popełnienia morderstwa, smutek, radość, nadzieja, nowe życie… Naprawdę, dużo się dzieje w tej części, która nosi w sobie cechy literatury sensacyjnej, psychologicznej, kryminału i romansu. Nie brakuje w niej także „aksamitnej” erotyki. Poznajemy w niej dalsze losy Mai i Adama pełne gwałtownych i czasami dramatycznych zwrotów. Czy Mai i Adamowi uda się utrzymać związek? Czy Maja będzie potrafiła rozprawić się z bolesną przeszłością i otworzyć się na przyszłość? Odpowiedzi znajdują się na stronach książki. Ale jak całkowicie zakończy się historia głównych bohaterów poczekajmy na część trzecią...
Premiera 12.10.2016 r:


Kasie West
Chłopak z sąsiedztwa 
Wydawnictwo: Feeria Young

Od śmierci mamy Charlie Reynolds przebywa głównie w męskim towarzystwie - ma trzech starszych braci i sąsiada, honorowego członka rodziny. Jest zdeklarowaną chłopczycą i woli grać z kumplami w kosza, niż bawić się w jakieś gierki i flirty. Jednak gdy musi sama zarobić na kolejny ze swoich mandatów za przekroczenie prędkości, nagle ląduje w butiku z eleganckimi ubraniami. I tam nie pozostaje jej nic innego, jak zachowywać się o wiele bardziej kobieco niż do tej pory. Co sprawia, że zaczyna się nią interesować pewien przystojny chłopak... 

Wszystkie stresy Charlie odreagowuje wieczorami, gadając przez płot z Bradenem, sąsiadem i przyszywanym czwartym bratem, który zna ją lepiej niż ktokolwiek. Ale nawet się nie domyśla, że Charlie kryje pewną tajemnicę: jest w nim zakochana. I za żadne skarby mu tego nie zdradzi, bo nie chce go stracić. 

Catherine Banner
Dom na skraju nocy
Wydawnictwo: Prószyński Media

Porywająca saga rodzinna. Cztery pokolenia, miłość i tajemnice, których świadkiem jest tylko urzekająca mała wyspa.

Lekarz Amedeo Esposito, podrzutek z Florencji, przyjeżdża na Castellamare w poszukiwaniu pracy. Nieoczekiwanie znajduje tam przyjaciół, dom, rodzinę i swoje miejsce na ziemi, gdzie czas odmierza coroczna procesja świętej Agaty, patronki wyspy.

Amedeo otwiera bar w Domu na Skraju Nocy. Choć miejscowi uważają ten budynek za przeklęty, właśnie to miejsce stanie się sercem wyspy. Tutaj urodzi się czwórka dzieci Amedea i Piny, a później ich wnucząt i prawnucząt.
Castellamare wraz z czterema pokoleniami energicznych Espositów żegluje przez burzliwe stulecie, poddając się zmianom niesionym przez wojnę, recesję i… turystów. Zmieniają się reżimy, wychodzą na jaw zdrady, zawiązują się nieoczekiwane przyjaźnie, a Dom na Skraju Nocy trwa niezmiennie pośród szumu morza.

Rainbow Rowell 
Nie poddawaj się
Wydawnictwo: Harpercollins

Ulubiony książkowy bohater znanej z „Fangirl” Cathy powraca z własną historią. Simon Snow rozpoczyna właśnie ostatni rok nauki w Szkole Czarodziejów w Watford. Nie żeby przez ostatnie kilka lat jakoś bardzo się podszkolił – wciąż słabo radzi sobie z różdżką, w dodatku nieustannie coś podpala albo sam wybucha. Na domiar złego porzuca go dziewczyna, a jego mentor nie daje znaku życia. Simon zupełnie nie wie, dlaczego akurat on uznawany jest za najpotężniejszego czarodzieja, skoro każde z jego życiowych przedsięwzięć to porażka. Ale gdy w Świecie Magów zaczyna wrzeć, Simon musi sprostać wyzwaniu i zapanować nad sytuacją. Nie pomaga przeczucie, że Baz, jego współlokator, a zarazem największy wróg, prawdopodobnie knuje coś za jego plecami. „Rób swoje” to powieść o magii, duchach, miłości i tajemnicy. Jest w niej tyle pocałunków i sekretów, ile można się spodziewać w książce Rainbow Rowell, autorki „Fangirl”, ale pojawia się tu znacznie więcej wampirów i innych potworów.Ioana Parvulescu
Życie zaczyna się w piątek
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagielońskiego


Rok 1897. Na polach pod Bukaresztem znaleziony zostaje nieprzytomny mężczyzna. Nie wiadomo kim jest, ani skąd pochodzi. Może to oszust albo przestępca uciekający przed pościgiem? A może pacjent szpitala psychiatrycznego? 

Akcja tej na poły kryminalnej powieści rozgrywa się w ciągu zaledwie 13 dni: od piątku 19 grudnia do końca roku. Dzięki niezwykle żywo odmalowanym obrazom atmosfera Bukaresztu końca XIX wieku odtworzona jest niczym w filmie. Wystarczy otworzyć książkę, aby znaleźć się w stolicy Rumunii. 

Anna Herbich
Dziewczyny z Solidarności 
Wydawnictwo: Znak Horyzont

Nowa książka Anny Herbich, autorki bestsellerów: "Dziewczyny z Powstania" i "Dziewczyny z Syberii". 

Mówili im: "Kobiety, nie przeszkadzajcie nam, to my walczymy o Polskę!" Nie posłuchały. Dla wolności gotowe były zaryzykować wszystko. 

Janina miała 50 lat, gdy została pobita przez ZOMO na demonstracji. Do szpitala trafiła z siedemnastoma szwami na głowie. Za domową drukarnię aresztowali ją dwa razy. Izabella zostawiła w domu dwójkę maleńkich dzieci. Mimo więzienia nie ugięła się. Zbuntowała całe miasto. Joanna w oknie celi wywiesiła biały ręcznik, na którym napisała czerwoną szminką Solidarność. Straszyli: jeśli się nie zamkniesz, zamkniemy ci syna. Siedemnastolatek został najmłodszym więźniem stanu wojennego. Należały do legendarnej Solidarności i chciały lepszej Polski dla swoich dzieci. Czasem walczyły ramię w ramię z mężczyznami, a czasem wbrew nim. Produkowały i kolportowały "bibułę", strajkowały, chodziły na demonstracje. Wyrzucano je z pracy, podsłuchiwano, bito i aresztowano. Grożono im odebraniem dzieci. Często zostawały bez środków do życia, musiały liczyć na pomoc innych. 

To prawdziwe historie naszych mam i babć. Czy zdobylibyśmy się na podobną odwagę?

Anna Herbich przywraca pamięć o kobietach, bez których rewolucja Solidarności nie mogła się udać. Oddaje głos bohaterkom, które zbyt długo pozostawały w cieniu wielkiej historii.

Kristin Hannah 
Słowik
Wydawnictwo: Świat Książki

Dwie siostry, Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia. Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna własną niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności. Zbuntowana Isabelle dołącza do ruchu oporu, nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie ściąga na całą rodzinę. Opuszczona przez zmobilizowanego męża Vianne musi przyjąć do swego domu wroga. Cena za uratowanie własnego życia i dzieci z czasem staje się dramatycznie wysoka... 

Julia Heaberlin
Polne kwiaty
Wydawnictwo: W.A.B.

Mroczna podróż do najciemniejszych zakątków duszy
Szesnastoletnia Tess zostaje znaleziona bliska śmierci na teksańskich polach. Miała być kolejnym Polnym Kwiatem, jedną z czterech ofiar seryjnego mordercy, nazwanych tak przez prasę ze względu na żółte kwiecie, jakie sprawca pozostawiał na miejscu zbrodni. To dzięki Tess przestępca został ujęty i skazany. Jednak po latach w okolicy znów pojawiają się żółte kwiaty... Czy na pewno skazana została właściwa osoba?
Polne Kwiaty to szokujący, wciągający i oryginalny thriller psychologiczny.


Susan Dehnard
Prawdodziejka
Wydawnictwo: SQN

Safiya i Iseult, młode czarodziejki, znów wpadły w tarapaty. Muszą uciekać. Natychmiast. 

Safi jest jedyną w Czaroziemiach prawdodziejką, zdolną zdemaskować każde kłamstwo. Swój dar trzyma w sekrecie, inaczej zostanie wykorzystana w konflikcie między imperiami. Z kolei prawdziwe moce Iseult są tajemnicą nawet dla niej samej. I lepiej, żeby tak zostało. 

Safi i Iseult pragną jedynie wolności. Niebezpieczeństwo czai się tuż za rogiem. Zbliżają się niespokojne czasy, wojna wisi w powietrzu i nawet sojusznicy nie grają fair. Przyjaciółki będą walczyć z władcami i ich najemnikami. Niektórzy posuną się do ostateczności, by dopaść prawdodziejkę. 

Tommy Wallach
Przed końcem świata
Wydawnictwo: Bukowy Las

dy asteroida pędzi ku Ziemi, wszyscy z niepokojem spoglądają w górę. A może lepiej spojrzeć w głąb siebie? Przed takim pytaniem stają też bohaterowie powieści, maturzyści. Co zrobią ze swoją młodością, nadziejami, uczuciami? Podobno szkoła średnia to najlepszy okres życia... Peter, koszykarska gwiazda swojego liceum, martwi się, że to może być prawda. Eliza chciałaby jak najszybciej opuścić Seattle i pozbyć się złej reputacji. Anita zastanawia się, czy dla studiów w Princeton warto rezygnować z prawdziwych marzeń. Andy natomiast nie rozumie, o co w ogóle chodzi z całym tym szumem wokół studiów i kariery: przyszłość może przecież poczekać. Albo i nie. Przyszłość właśnie pędzi przez kosmos i bardzo możliwe, że zmiecie z powierzchni Ziemi całe życie. Czekając na rozwój wydarzeń, czworo bohaterów wraz z resztą planety musi porzucić wszelkie plany i zdecydować, jak spędzić resztę teraźniejszości. A może końca świata jednak nie będzie? Bestseller New York Timesa, przetłumaczony na kilkanaście języków Oryginalna, inteligentna powieść dla młodzieży, reklamowana jako skrzyżowanie „Kumpli” i „Klubu winowajców”.Premiera 13.10.2016 r:

Steena Holmes
Dziecko wspomnień
Wydawnictwo Kobiece

dy przeszłość trzyma klucz do największych sekretów. . . 

Brian jest zachwycony, gdy dowiaduje się, że jego żona Diana jest w ciąży. Pora na dziecko nie jest jednak najlepsza – Diana właśnie otrzymała awans w pracy, a Brian musi jechać do Londynu pomóc przy otwieraniu nowego biura. 

Rok później Diana nie potrafi sobie wyobrazić życia bez swej pięknej córeczki Grace. Bije się z myślami, czy wracać do pracy – tak niechętnie zostawia dziewczynkę samą. Sprawy komplikuje to, że Brian musiał zostać w Londynie na dłużej, niż wcześniej przewidywali. Kiedy Diana zaczyna zauważać dziwne zachowanie najbliższych, uświadamia sobie, że nie wszystko jest takie, jakie się wydaje. Czyżby chodziło o straszne, niewyjaśnione do tej pory zdarzenia z przeszłości?
Thriller który trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. . . 
Monika Jagodzińska 
Cykl 
Wydawnictwo Psychoskok

Wraz z nowym rokiem na Ziemię zstępują zastępy anielskie, mające okrągły rok by dowieść, że zasługują na miano Aniołów Stróżów. Chodzą po Ziemi, przyglądają się ludziom, obcują z nimi, czerpiąc jednocześnie energię z ich uśmiechu, radości, by potem móc ją wykorzystać, gdy przyjdzie potrzeba ich pomocy, co stanowi nieodłączną część ich misji; czasem tylko byciem, czasem działaniem poprzez inne osoby, tak by człowiek nie był sam.
Premiera 14.10.2016 r:
Aneta Skarżyński 
Podróż Operiona
Wydawnictwo Psychoskok

Powieść przeznaczona jest dla wszystkich amatorów dobrej literatury z dreszczykiem w tle.  Cała książka przesycona sensacjami, aferami, zakulisowymi tajemnicami – nierzadko o kryminalnym lub erotycznym zabarwieniu – przenosi nas w świat teatru operowego. Pisarka ukazuje perypetie ekscentryków, dziwaków i niezdiagnozowanych fenomenów muzycznych na przestrzeni kilku wieków. Ich przygody sprawiają, że czytelnik w geniuszu dostrzega również normalnego człowieka. Bo przecież mimo upływu stuleci uczucia i ludzkiego pragnienia, dążenia i zachowania wciąż dla każdego pozostają niezmienne. I o to właśnie chodzi, aby ujrzeć nie tylko wyidealizowanych artystów, a zwykłych śmiertelników! W tej powieści teatr zdejmuje napudrowane peruki, koturny, pióra, woale, krynoliny, maski i obnaża swe prawdziwe oblicze, czasem bardzo zabawne. Niewątpliwym atutem nowej pozycji są ilustracje z gatunku realizmu magicznego, wykonane również przez Anetę Skarżyński.

Premiera 20.10.2016 r:


Ewelina Rubinstein
Jerozolima miasto Boga
Wydawnictwo Psychoskok


 „Jerozolima. Miasto Boga" nie jest zwykłym przewodnikiem, który z łatwością spotkamy we wszystkich większych księgarniach. To książka łącząca ze sobą elementy reportażu, wywiadu, dokumentu. Opatrzona znakomitymi zdjęciami przenosi nas do stolicy Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Poznając  „Jerozolimę. Miasto Boga" dowiemy się m.in. dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie? Książka porusza także wiele kontrowersyjnych tematów jak: homoseksualizm czy prostytucja. „Jerozolima. Miasto Boga" obala również stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu.


Premiera 22.10.2016 r:

J. Tiffany i J.Thorne
Harry Potter i Przeklęte Dziecko
Wydawnictwo: Media Rodzina

Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym.

Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony. 


Premiera 26.10.2016 r:

Alex Marwood
Zabójca z sąsiedztwa
Wydawnictwo: Albatros

"Zabójca z sąsiedztwa" opowiada historię sześciorga mieszkańców londyńskiej kamienicy połączonych wspólnym sekretem – tragicznymi wydarzeniami, które rozegrały się w ich domu pewnej nocy. Jednemu z nich będzie zależało na utrzymaniu tajemnicy bardziej niż pozostałym. . .

Sara Pennypacker
PAX
Wydawnictwo: IUVI

"Pax" to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, głębokie emocje i uniwersalne tematy czynią z tej książki nowoczesną klasykę na miarę Małego Księcia. 

Odkąd Peter uratował osieroconego liska, on i Pax byli nierozłączni. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, czego Peter nigdy by się nie spodziewał: jego ojciec idzie do wojska i chłopiec musi się przeprowadzić do dziadka, którego słabo zna i raczej nie lubi (z wzajemnością) – a lisa wypuścić do lasu. Jednak już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego, oddalonego o 500 kilometrów, gdzie ma nadzieję zastać Paxa. Lis w tym czasie musi się nauczyć, jak przetrwać w dzikim lesie, i na nowo odkryć świat ludzi i zwierząt. Nigdy jednak nie traci nadziei, że jego chłopiec po niego wróci. Czy dwunastolatek dotrze sam do domu? I czy odnajdzie tam Paxa?

Sara Pennypacker oddaje w nasze ręce pięknie napisaną, wprost urzekającą opowieść o dorastaniu i najistotniejszych prawdach, które decydują o tym, kim jesteśmy. 


Francisco Azavedo 
Ryżowy Podarunek
Wydawnictwo Kobiece

Oto urzekająca liryzmem i ciepłem powieść, opowiadająca losy trzech pokoleń pewnej rodziny, która w swej kuchni posiada pewien sekretny składnik przyciągający szczęście... 

Jest początek XX stulecia. José Custódio i Maria Romana, świeżo upieczeni nowożeńcy, wyruszają do Brazylii, w podróż ku lepszej przyszłości. Mają ze sobą szczególny podarunek. Podczas przygotowań do uroczystości celebrującej setną rocznicę ślubu tych dwojga ich najstarszy syn Antonio, który już sam ma wnuki, dokonuje swoistej retrospekcji i przygląda się życiu swoich rodziców, cioci, braci, dzieci oraz wnuków. 
Antonio doskonale wie, że rodzina to trudny orzech do zgryzienia oraz że o szczęście trzeba dbać dzień w dzień, jednak ta, do której sam należy, różni się od innych posiadaniem pewnego sekretnego składnika szczęścia: woreczka magicznego ryżu wręczonego rodzicom Antonia w dniu ich ślubu. To dzięki temu talizmanowi, którego magia jest tak stara jak świat, rodzina głównego bohatera nie załamuje się w czasach najtrudniejszych prób i ogromnych problemów. 

Przepięknie utkana opowieść o mądrości przeszłych pokoleń oraz nierozerwalnych więzach rodzinnych...----------------------------------------------------------------------------------------------------
opisy i obrazy pochodzą ze strony: datapremiery.pl
oraz materiałów udostępnionych przez wydawnictwo Psychoskok26 komentarzy:

 1. A ja mam w planach pokończyć książki, co pozaczynałam w lipcu i sierpniu. Strasznie się tego nazbierało. I coś mnie na science-fiction zbiera, to pewnie dobiorę.

  OdpowiedzUsuń
 2. "Dziewczyny z Solidarności" - ta książka mnie ciekawi. Nie czytałam wcześniejszych pozycji z tej (nazwijmy to) serii, ale myślę, że czas zacząć. Zwłaszcza, że o Solidarności dużo nie wiem, więc trzeba to zmienić. Mam duże oczekiwania względem tej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam "Dziewczyny z powstania" i muszę stwierdzić, że jeśli kolejne książki Herbich są tak naładowane emocjami jak tamta to naprawdę warto je przeczy tacy. Tym bardziej, że dzięki zwierzeniom bohaterek można poznać historyczna prawdę.

   Usuń
 3. "Dom na skraju nocy" ma cudowną okładkę, ale saga rodzinna raczej mnie nie interesuje. "Nie poddawaj się" wydaje mi się niepotrzebną książką. Według mnie właśnie fragmenty fanficku w "Fangirl" były dość nużącego i przez całą książkę mnie nie zaciekawiły. Ale z ciekawości mogę przeczytać.
  "Słownik" i "Polne kwiaty" mają śliczną okładki!
  "Prawdodziejka" mnie bardzo intryguje zarówno z okładki, jak i z opisu. "Przed końcem świata" również!
  Harry Potter... no cóż, to Harry. :)

  Pozdrawiam,
  Book Prisoner! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja znowu uwielbiam sagi rodzinne. "Dom na skraju nocy" będę miała możliwość zrecenzowałabym i bardzo się cieszę z tego względu. Ja nie znam twórczości Rowell, bo jeszcze nie miałam okazji czytać jej książek, ale "Nie poddawaj się " ma b.dobre recenzje za granicą. Co do Harry'ego trochę się obawiam tej książki, ale tak jak pidziesz - Harry to Harry :)

   Usuń
 4. Fajny neologizm: czytelnik-męczennik. Ja też taka jestem. 'Szczygła' tez chciałabym przeczytać oraz 'Małe życie'. Najgorzej, że to takie grube książki. Fajne nowości wybrałaś. I to tylko na jeden miesiąc. Życia zbraknie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez bardzo lubię ten neologizm chociaż nie jest mojego autorstwa. Kiedys czytałam artykuł o typach czytelników i ten był jednym z nich. Mnie też podobają się te książki, ale tak jak piszesz: brakuje życia.

   Usuń
 5. "Dziecko wspomnień" to książka, którą bardzo chcę przeczytać ze względu na interesującą mnie tematykę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie kończę książkę i przyznaję, że warto było. To bardzo ciekawa i wartościowa opowieść.

   Usuń
 6. U mnie w tym miesiącu też było booktourowo, jakaś plaga chyba. :D Donna Tartt również mnie ciekawi, ale jak na razie jeszcze nie zaopatrzyłam się w żadną jej książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sama za siebie trzymam kciuki żebym w końcu ja zaczęła. Widzę, że to nie tylko moja domena, że booktoury zbiegają się w jednym czasie :D

   Usuń
 7. Dla mnie Harry Potter (no wiadomo) oraz Chłopak z sąsiedztwa, już przeze mnie przeczytany,ale już chce mieć książkę u siebie na półeczce!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja po "Chlopaka" sięgnę jak tylko go dorwę. Myślę, że będzie w sam raz na smutny, jesienny dzień, bo Kasię West umie poprawiać nawet najbardziej melancholijny nastrój.

   Usuń
  2. True! Potwierdzam! :D
   Szczególnie jeśli "na zastępstwo" Ci się podobał, to i "z sąsiedztwa" przypadnie Ci do gustu - gwarantuję!

   Usuń
 8. Słowik brzmi bardzo ciekawie :) czekam w październiku na nowego Harry'ego i Siłę niższą Marty Kisiel. powodzenia z tym tomiszczem od Tartt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Widzisz, nie dokopałam się, że Kisiel nową książkę wydaje. Dzięki za informacje :)

   Usuń
 9. Zainteresowałaś mnie tym "Zabójcą z sąsiedztwa". Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też się spodobał. Jednak najpierw sięgnę po "Dziewczyny , które zabiły Chloe".

   Usuń
 10. "Szczygieł" to książka którą już jakiś czas chcę przeczytać, ale odkładam to w czasie :) jeśli chodzi o premiery to na razie się nie skuszę, realizuję punkty mojej listy i przede wszystkim zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja właśnie biorę się za siebie i też zaległości wykańczam. Mam nadzieję, że uda mi się ze "Szczygłem".

   Usuń
 11. Zaszalałaś z tymi wędrującymi książkami, brawo! U mnie we wrześniu były dwie :)
  Czytałam "Szczygła", będę wypatrywać recenzji :) Jestem ciekawa, czy Cię zachwyci.

  Zaczytanego października!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie akcje do których się zapisałam zbiegły się w czasie. Takie juz moje szczęście ;)

   Usuń
 12. Ja tam czeka na Harrego ! Ba nawet mam zamiar jeszcze raz przeczytać całą serie (nie wiem który to już raz) żeby odświeżyć sobie pamięć. Również w Październiku wychodzi najnowsza książka ludzi z Busem przez Świat więc będzie to ciekawy miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie czytałam juz drugiej części z Busem a ciągle mam zamiar. Nie zauważyłam, że kolejna część będzie wydawana w październiku i będę to mieć w pamięci. Może uda mi się przeczytac o Ameryce za 8 dolarów zanim pojawi się kolejna część. Pozdrawiam :)

   Usuń
 13. Mam w planach przeczytać ,,Chłopak z sąsiedztwa''.
  Udanego, zaczytanego miesiąca :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)