wtorek, 23 kwietnia 2019

O czym myślą czworonogi? - Co wie twój pies? Sophie Collins
Zastanawialiście się kiedyś o czym myśli wasz czworonóg? Co mu się śni, jak odczuwa świat, odbiera bodźce? Czy to prawda, że nie widzi kolorów, potrafi wykryć choroby, czy wyczuć zbliżające się trzęsienie ziemi? By poznać odpowiedzi na te pytania musicie sięgnąć po książkę Sophie Collins Co wie twój pies? 

Publikacja podzielona została na dwie części. Pierwsza z nich zatytułowana Psi świat opisuje psią percepcję, to jak czworonóg wszystkimi zmysłami odczuwa i odbiera świat. Kolejna to Odkrywanie tego, co wie twój pies, gdzie znajdziemy szczegółowe instrukcje jak to zrobić.  

Dzięki książce mamy okazję szczegółowo wniknąć w psi świat i zobaczyć jak ten przyjaciel człowieka poznaje terytorium wszystkimi zmysłami, bowiem każdy z nich szczegółowo został opisany. Wzrok, węch, dotyk, słuch i smak omówione zostały bardzo dokładnie, poczynając od budowy narządów, które pozwalają psom na poznawanie poprzez nie swojego otoczenia, aż do wpływu większości czynników na odbiór tego środowiska przez zwierzęta. Zaznaczyć trzeba, że autorka opisała wszystko z wielką szczegółowością. pokazując, że poznanie zmysłów zwierzaków nastąpiło poprzez przeprowadzone eksperymenty. Sophie Collins skupiła się także na wyjątkach, opisała wyjątkowe rasy, które w danym zakresie udrożniają się od innych psiaków. Co ciekawsze informacje wyróżnione zostały w kolorowych tabelach. 

Dla właścicieli bardzo ważnym, o ile nie najważniejszym rozdziałem książki będzie ten, o poznawaniu swojego czworonoga. Autorka zamieściła w nim szczegółowe instrukcje jak poznać swojego pupila, zaznajomić się z jego mową ciała. Część ta została uzupełniona o proste ćwiczenia, które okraszone zostały ilustracjami pozwalającymi je jak najwierniej wykonać. Ćwiczenia te mają na celu wyszkolenie psa i nauczenie go kilku prostych, ale efektownych sztuczek. Autorka skupia się też na psim behawioryzmie, który ostatnio stał się bardzo modny. Opisane zostało także jak budować więź ze swoim psem. 

Co wie twój pies? Sophie Collins to must have dla psich właścicieli. Nie spotkałam się wcześniej z tak szczegółowym i przejrzystym poradnikiem. Książka zawiera wszystko, co każdy posiadacz psa powinien wiedzieć, od ciekawostek po praktyczne rady. Całość została okraszona przejrzysta grafiką ułatwiającą poruszanie się po publikacji. Jestem przekonana, że publikacja ta spodoba się także wielbicielom zwierząt, którzy będą chcieli uzupełnić swoją wiedzę, bo to bardzo treściwa pozycja. 

Tytuł: Co wie twój pies?
Tytuł oryginału: Is Your Dog Psychic?
Autor: Sophie Collins
Tłumaczenie: Jerzy Malinowski
Data wydania (Pl): 2019
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Alma-Press Sp. z.o.o.

3 komentarze:

  1. Lubię takie nietuzinkowe publikacje. Zawsze się wtedy zastanawiam skąd właściwie autor wie co dany zwierzak myśli...przecież mu nie powiedział;)))
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam psy! I jak będę mieć swojego, to na pewno zainteresuję się tą książką :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)