poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Marcowe przyjemnostki i garść kwietniowych premier książkowych


W marcu udało mi się przeczytać 8 książek, w tym jedną powiesć garficzną, a także udało mi się wysłuchać jednego audiobooka. 

Kolejna część Serii Niefortunnych Zdarzeń za mną. Szkodliwy szpital jednak średnio przypadł mi do gustu i cczekam  zniecierpliwością, aż skończę już ten cykl. Świetną książką ookazało się natomaist Cynamon, chłopaki i ja Dagmar Bach. Bawiłam się świetnie w trakcie jej czytania i wszystkim ją szczerze polecam. Folwark Konstaancji Grażyny Jeromin- Gałuszki to saga rodzinna ukazująca życie na wsi. Cienie Nowego Orleanu Macieja Lewandowskiego mocno mnie rozczarowały. Czyż nie dobija się koni? okazało się natomiast świetną książką, mimo tego, że objętościowo jest książką niewielką. Zła krew Zoje Stage był bardzo dobrym thrillerem z elementami horroru. Dzięki Wszystkim życiom Hedy Lamarr Marie Benedict miałam okazję poznać  ciekawy życiorys tytułowej bohaterki. Cieszę się, że udało m isię sięgnąć po Stwórcę, coraz bardziej zaczynam lubić komiksy i powieści graficzne. Kwieceńobfituje w masę premier, ale ja postanowiłam się ograniczyć i wybrałam 8 książek, które zainteresowały mnie najbardziej. 


Te książki wybrałam ze względu na autorki. Czytałam ich poprzednie powieści i zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Bezpieczny port Anny Karpińskiej Prószyński i S-ka, 16.04.2019) to drugi tom cyklu Rodzinne roszady opowiadającego o tym, jak babcia przejęła rodzicielską opiekę nad wnuczką. Ja uwielbiam pióro autorki i czekam z niecierpliwością na tę książkę. Sprawa Hoffmanowej Katarzyny Zyskowskiej (Znak, 3.04.2019) opowiada o tajemniczej śmierci na szlaku w 1933 roku. Szklany las Cynthii Swanson(Wydawnictwo Kobiece, 24.04.2019) to wariacja na temat skrywanych rodzinnych sekretów. Tak cię straciłam Jenny Blackhurst (Albatros, 3.04.2019) to losy kobiety po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego. 
Zimowy żołnierz Daniela Masona(Rebis, 2.04.2019) rozgrywa się w czasach I wojny światowej i opowada o fatalnej w skutkach decyzji. Moje przyjaciółki z Ravensbruck Magdy Knedler (Mando, 24.04.2019) to powieść zainspirowana prawdziwymi zeznaniami byłych więźniarek. Sorge Aleksandry Zielińskiej(W.A.B.,24.04.2019) to historia napiętnowania w małej społeczności i radzenia sobie ze stratą. Natomiast Wąż z Essex Sarah Perry(Marginesy, 17.04.2019) opowiada o mitycznym stworzeniu, które zgodnie z plotkami powróciło do życia. 

6 komentarzy:

 1. 8 książek to świetny wynik- gratuluję! Z nowości zainteresowała mnie sprawa Hoffmanowej- jestem ciekawa tej książki.
  Już chciałam napisać że lubię takie klimaty ale...jak to brzmi;))) To może inaczej - takie sprawy intrygują wszystkich, w tym również mnie;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie wcześniej dotarła do mnie książka Tak Cię straciłam. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie sporo dobrych książek czeka jeszcze na przeczytanie, więc się ostatnio za nowościami aktywnie nie rozglądam ;).

  OdpowiedzUsuń
 4. Marzec przyniósł sporo ciekawych tytułów, ale kwiecień również zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Świetne rozpoczęcie wiosny! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo nie wiedziałam, że Karpińska nową książkę wydaje ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)