środa, 20 marca 2019

"50-ka dookoła świata" Katarzyna KozłowskaWydawać by się mogło, że podróżowanie to domena młodych. Kiedy człowiek osiąga pewien wiek, powinien już siedzieć w domu, gotować obiadki i wieść mało zaskakujące życie wpadając w codzienną rutynę. Katarzyna Kozłowska udowadnia, że zwiedzać świat może każdy, a żeby spełnić swoje marzenia można zawsze. 

Autorka po 50-ce postanowiła zwiedzić świat. Mogła sobie pozwolić na roczny urlop i uznała, że podróżowanie nie zna metryczki, więc czas zobaczyć te rejony świata, które zawsze chciała zwiedzić.   Katarzyna Kozłowska zobaczyła i opisała swoje przeżycia z Indonezji, Australii, Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych i Meksyku. 

Razem z Katarzyną Kozłowską poznajemy miejsca, ludzi i niezwykłe zwyczaje, jakie dane jest jej poznać podczas swojej podróży. Najwiecej uwagi autorka poświęca Indonezji. To tę część świata opisuje bardzo dokładnie, w wielu szczegółach. Kolejne rozdziały nie są już tak obszerne, a autka wypowiada się na ten temat bardziej zdawkowo. 

Integralną częścią tej książki jest wkładka ze zdjęciami. Dla mnie jest to część niezwykle istotna, bo książki podróżnicze bez zdjęć są dla mnie po prostu niepełne. Ze zdjęć zerka na nas uśmiechnięta i zadowolona kobieta. Przyznam, że gdybym nie wiedziała ile ma lat, w życiu bym nie zgadła, że jest po 50-ce. 

Katarzyna Kozłowska odbyła bardzo zróżnicowaną podróż. Opisała zarówno zwiedzanie na własną rękę, nocowanie w hostelach, jak też pobyt w typowo turystycznym kurorcie. Autorka nic sobie nie narzucała, nie trzymała się kurczowo wcześniej ustalonych terminów i kierunków. Dała się porwać chwili, a swoje kroki kierowała tam, gdzie po prostu miała największą w danej chwili ochotę. 

50tka dookoła świata Katarzyny Kozłowskiej to dowód na to, że na podróżowanie zawsze jest czas, nic nas nie ogranicza, a myślenie, że jest się za starym na spełnianie pewnych marzeń i pragnień nie powinno nas ograniczać. Autorka przeżyła niezwykłą przygodę, pokazując, że na zwiedzanie świata nigdy nie jest za późno. 

Tytuł: 50tka dookoła świata
Autor: Katarzyna Kozłowska
Data wydania: 28 stycznia 2019
Liczba stron: 376
Wydawnictwo: Novae Res

3 komentarze:

 1. I takie książki dają nadzieję :) Lubię podróżnicze, więc na pewno przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za lekturę podróżniczą. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie książki - zawsze mnie inspirują do działania- na zwiedzanie świata nigdy nie jest za późno!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)