czwartek, 29 sierpnia 2019

Warto czytać - "Sekret pustej książki" Marta KucharzHania zmieniła miejsce zamieszkania, przenosi się do nowej szkoły. Ciągle jest zła i naburmuszona, nie ma kolegów. Jedyna dziewczynką na jej podwórku jest Aurelia, ale ona ciągle siedzi z nosem w książce, więc z pewnością niezła z niej nudziara. Pewnego dnia Hania zostaje zmuszona do zapoznania się z czytająca okularnica, a ten dzień stał się początkiem przygód obu dziewczynek.

Wszystko zaczyna się od książki, pozornie pustej, którą znajdują w nowym domu Hani. Książka kryje jednak zagadkę prowadząca do następnej. Dziewczynki uczą się współpracy, a Hania, która do tej pory nie lubiła czytać, zaczyna dostrzegać urok książek. 

Sekret pustej książki to historia ucząca współpracy i pokazująca, że pozory często mylą. Aurelia wydawała się nudziarą, a okazało się, że jest skarbnicą wiedzy i bardzo sprytną dziewczynką. Tak samo dziewczynki zmyliło zachowanie ich sąsiadki, którą obie nieładnie przezywały, by ostatecznie przekonać się o jej motywacji. 

Przede wszystkim książka pokazuje cenę przyjaźni, udowadnia, że z drugą osobą jest zawsze raźniej. Warto więc szukać wsparcia i towarzystwa nawet wśród osób, które z pozoru wydają się nieciekawe. bo w duszy mogą skrywać niejeden sekret i niejednokrotnie zaskoczyć skrywanymi umiejętnościami. 

Książeczka jest bogato ilustrowana. Obrazki sa kolorowe i przykuwają oko, a na każdej stronie znajduje się roślinny motyw. 

Książka autorstwa Marty Kucharz to bardzo przyjemna opowiastka dla dzieci, niosąca ze sobą morał, a to, w takich historiach najważniejsze.

Tytuł: Sekret pustej książki
Autor: Marta Kucharz
Ilustracje: Elżbieta Moyski
Liczba stron: 104
Data wydania: 22 lipca 2019
Wydawnictwo: Skrzat

3 komentarze:

  1. Bardzo cenią sobie książki z morałem dla dzieci, więc będę miała ją na uwadze. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Ładne wydanie i mądra treść to doskonała lektura dla dzieci :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Taka książka z pewnością zainteresuje niejedne dziecko.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)