piątek, 3 listopada 2017

Październikowe przyjemnostki

Październik minął mi pod znakiem zmian. W moim domu pojawił się nowy członek rodziny, który zabiera sporo czasu, ale daje mnóstwo radości. Mimo wszystko udało mi się przeczytać dość sporo jak na mnie, chyba nocne karmienie i nieprzespane noce procentują ;)Tarapaty - świetna powieść dla dzieci i młodszej młodzieży napisana na podstawie scenariusza filmu, który pojawił się w kinach we wrześniu. Fantastyczna familijna lektura. Mimo mojego wieku bawiłam się świetnie ją czytając. Przypomniały mi się czasy, gdy zaczytywałam się prozą Makuszyńskiego. 

Początek Dana Browna nieco mnie rozczarował. Mało w tej książce akcji i mimo dobrego pomysłu coś mi nie zagrało. Zabrakło mi elementu zaskoczenia, a fenomenalne odkrycie zapowiadane od początku powieści okazało się czymś oczywistym i wiadomym. 

Za to przyjemnie mnie zaskoczyła Miłość za wszelką cenę, książka która nie jest tanim romansidłem na co wskazywałby jej tytuł. To dobrze napisany thriller młodzieżowy, który trzyma w napięciu praktycznie od pierwszej strony i chociaż domyśliłam się o co tak naprawdę chodzi to nie ujęło to w żaden sposób książce. Recenzja już niedługo. 

Zostań ze mną to bardzo przyjemna kobieca lektura (na zdjęciu jest Odnajdę Cię, bo drugi tom pożyczyłam mamie ;)). Czytało się ją równie dobrze jak pierwszy tom. Historia nie jest wydumana, bohaterki mają prawdziwe, racjonalne problemy, a powieść nie jest zbyt cukierkowa. 

Ostatni policjant to historia nieoczywista i bardzo ciekawa. Świat staje w obliczu armagedonu, wielu porzuca prace, spełnia swoje marzenia, ale nie główny bohater. On do końca jest wierny swym obowiązkom. Winters pokazuje, że istnieją ludzie odpowiedzialni i kreuje kryminał osadzony w preapokaliptycznym świecie. Jeżeli jesteście zainteresowani, książka będzie do wygrania w najbliższym czasie na moim Instagramie

Na koniec sięgnęłam po kolejne tomy Serii Niefortunnych Zdarzeń. Przyznaję, że niektóre są całkiem niezłe, ale niektóre totalnie mi się nie podobają, są zbyt okrutne. Wiem, że generalnie cała fabuła opisuje nieszczęścia dotykające Baudelairów, ale jakoś nie wszystkie mogę ścierpieć. 

Co przeczytaliście ciekawego? Może czytaliście którąś z książek po jakie ja sięgnęłam? 

5 komentarzy:

 1. Co do Dana Browna, to ogólnie nie jestem do niego przekonana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam zzadnej z tych książek,ale zaciekawiłaś mnie "Miłością za wszelką cenę" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochana, gratuluję i widzę, że u Ciebie będzie tak jak u mnie - im więcej obowiązków przy dziecku, tym więcej przeczytanych książek. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Serię Niefortunnych Zdarzeń kiedyś miałam w planach, ale jakoś nigdy nie udało mi się po nią sięgnąć. I raczej już tego nie zrobię. Dan Brown zachwycił mnie Kodem Leonarda da Vinci, ale ostatnio jak chłopak czytał jedną z późniejszych jego książek i zaglądałam na dialogi, to stwierdziłam, że jakoś nie ciągnie mnie do reszty jego twórczości :P

  Gratuluję nowego członka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ,,Tarapaty" mnie ciekawią, chętnie przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)