wtorek, 22 sierpnia 2023

Dzieciowe wynalazki - Zwierzęta miast

 Odkąd mieszkamy na obrzeżach miasta za naszym płotem pojawia się wiele zwierząt. Są takie, które oglądamy z przyjemnością, jak jelenie i bażanty i takie, których nieco się obawiamy, czyli dziki. Gdy zobaczyłam książkę Zwierzęta miast, czyli 22 portrety naszych nieudomowionych sąsiadów autorstwa Doroty Suwalskiejwiedziałam, że koniecznie muszę ją dzieciom przeczytać.

Ta książka to prawdziwa gratka dla każdego zapalonego młodego przyrodnika. W książce opisano 22 gatunki zwierząt, obejmujących głównie kręgowce prowadzące wodno-lądowy tryb życia. Mamy okazję zapoznać się z dzikimi mieszkańcami, którzy właściwie nie są już tacy dzicy, jak choćby z gołębiem, wróblem, nietoperzem, szczurem, padalcem czy rusałką pawikiem. 

Książka podzielona została na pięć rozdzielonych kolorystycznie rozdziałów, dotyczących gatunków z jednej rodziny: ptaków, ssaków, gadów i płazów, stawonogów i innych bezkręgowców, a całość została uzupełniona praktycznymi informacjami, jak można miejskim nieudomowionym zwierzętom pomagać.

Publikacja utrzymana jest w tonie encyklopedii, każdy z rozdziałów zawiera mnóstwo wiedzy i ciekawostek, uzmysławia też, że niektóre z wymienionych gatunków są bliżej nas niż myślimy. Całość została uzupełniona ciekawymi ilustracjami poglądowymi dotyczącymi bezpośrednio treści, utrzymanymi w pastelowej stylistyce.
Zwierzęta miast to pozycja, który zaciekawi niejednego mniejszego i większego przyrodnika i wielbiciela zwierząt. To pozycja, do której z pewnością będziemy wracać, nawet wtedy, gdy dzieci podrosną.


Tytuł: Zwierzęta miast, czyli 22 portrety naszych  nieudomowionych sąsiadów

Autor: Dorota Suwalska

Wydawca: Nasza Księgarnia

Gatunek: dla dzieci 

ISBN: 9788310136985
4 komentarze:

 1. Wspaniała książka. Na pewno kupię ją na prezent.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię przeglądać takie publikacje. Sama wychowałam się na wsi, ale nie znam wszystkich leśnych zwierząt. To będzie fajny pomysł na prezent!
  Pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj :) My także bardzo lubimy zwierzęta, fascynują nas. Mamy sporo książek o zwierzakach w naszej bibliotece ale ta wydaje się arcy ciekawa.

  Pozdrawiam serdecznie

  Kasia Dudziak

  OdpowiedzUsuń
 4. Thanks for fostering a sense of community among your readers.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)