wtorek, 17 lipca 2018

Czy można odzyskać utraconą wiarę? - "Bogini niewiary. Ateiści, którzy modlą się i klęczą" Tarryn Fisher
On, ona, zaskakujący związek, odrobina wiary i całe morze zazdrości. Nowa powieść Tarryn Fisher wydana nakładem wydawnictwa SQN tym razem opowiada historię romansu, który zaczął się bardzo nietypowo.

Yara jest kelnerką, uwielbia stare Cheetosy, nie wierzy w miłość, z nikim nie stworzyła stałego związku. David to muzyk szukający inspiracji. Kobiety zawsze się wokół niego kręciły, jednak żadna nie zagrzała na dłużej miejsca przy jego boku. Wszystko zmienia się, gdy ta dwójka się spotyka. Ich związek zaczyna się od drzazgi wbitej w palec. David zakochuje się w Yarze i dość nietypowo podczas pierwszego spotkania wyznaje jej, że ta zostanie jego żoną. Dziewczyna początkowo odrzuca jego zaloty, ale ostatecznie daje się przekonać i rozpoczyna swoją wspólną drogę z Davidem. 

Historia Yary i Davida to opowieść o zazdrości, jej tragicznych skutkach. Główna bohaterka wie na co się pisze wchodząc w związek. Wie, jak wygląda życie piosenkarza, zdaje sobie sprawę, że będą się koło niego kręcić kobiety. Mimo wszystko nie umie sobie poradzić z zazdrością. David nie daje powodów do tego uczucia, ale Yara w każdej jego czynności doszukuje się zdrady, obsesyjnie szuka jej oznak. W idealne życie wkrada się nerwowość, ciągłe obwiniane i dopowiadanie sobie wydarzeń nie pomaga budować podwalin związku. 

W Bogini niewiary przejaskrawione zostały uczucia Yary. Dziewczyna od początku nie wierzy, że kiedykolwiek spotka kogoś, kto ją pokocha, będzie chciał z nią spędzić całe życie. Na jej własne życzenie pomiędzy nią a Davidem zaczyna się psuć. Kobieta wręcz obsesyjnie zatraca się w swojej zazdrości. Jej musi być na wierzchu, jest niesamowicie małostkowa. Trudno się dziwić biorąc pod uwagę jej pochodzenie. Yara bowiem wychowała się w domu bez miłości, jej matka jej nie kochała, nigdy nie potrafiła okazać jej miłości, a nad dobro swojego dziecka przedkładała liczne związki z mężczyznami. Dziewczyna musiała się nawet sama utrzymywać. Yara nie potrafi uwierzyć w moc miłości, w to, że może być dla kogoś ważna, że ktoś nie potrafi bez niej żyć. 

Bogini niewiary to dość nietypowy romans, zaskakujący dziwaczną relacją głównych bohaterów. Dodatkowo historię ich związku dane jest nam poznać z dwóch perspektyw, chociaż ta opisana przez Davida jest mocno okrojona. Nie ma tu wielkich wydarzeń, akcja nie gna na łeb na szyję, a powieść skupia się na sile uczuć, zarówno tych dobrych, jak i złych. To Tarryn Fisher w ugładzonym wydaniu,  ale dalej przejaskrawiająca cechy swoich bohaterów. Polecam sprawdzić na własnej skórze, czy taka odsłona pisarstwa autorki również jest w stanie się podobać. 

Tytuł: Bogini niewiary. Ateiści, którzy modlą się i klęczą
Tytuł oryginału: Atteists Who Kneel and Pray
Autor: Tarryn Fisher
Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
Data wydania (Pl): 20 czerwca 2018
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: SQN

Za egzemplarz powieści dziękuję Wydawnictwu SQN.


17 komentarzy:

 1. Wydaje mi się że to jednak nie jest książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to książka dla każdego, jest bardzo specyficzna.

   Usuń
 2. Ciekawe podejście do tematu relacji damsko-męskich. Jak gdzieś mi się rzuci w oczy to sięgnę!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kusi mnie ta książka i pewnie za jakiś czas po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie życzę przyjemnego relaksu z tą powieścią.

   Usuń
 4. Mam na liście książek, które muszę przeczytać :D Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Może sięgnę po nią jako przerywnik między kryminałami.
  Pozdrawiam.
  czytanestrony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak bardzo kocham mojego męża, że ​​byliśmy szczęśliwi z dwójką dzieci, chłopcem i dziewczynką. 3 miesiące temu zacząłem zauważać od niego jakieś dziwne zmiany. kilka tygodni później dowiedziałem się, że mój mąż spotyka się z kimś innym. Zaczął wracać do domu późno z pracy, prawie nie dba o mnie ani dzieci, czasami mój mąż wychodzi i nawet nie wraca do domu przez kilka dni. Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby naprawić ten problem, ale nic nie działało. Bardzo się martwiłem i potrzebowałem pomocy. Czytałem o opowiadaniach Dr Goko na stronie internetowej, która sugerowała, że ​​dr Goko może pomóc rozwiązać problemy małżeńskie, przywrócić zerwane związki i tak dalej. Skontaktowałem się z nim i powiedziałem mu o moich problemach. Naprawił moje małżeństwo i dostarczył rozwiązanie mojego problemu, teraz mój mąż i ja znowu jesteśmy razem. wszystko działa dobrze w moim małżeństwie i jestem tak szczęśliwy, że doktor Goko przywrócił mi męża z powodzeniem. jeśli jest jakikolwiek problem w twoim domu, zdrowiu, małżeństwie / związku i więcej wysyłasz e-mail na Dr.Gokosspiritualcaster@gmail.com możesz dać mu czat WhatsApp na +2348056398964

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć, nazywam się Gideon Joubert. Chcę podzielić się moim niesamowitym doświadczeniem z największym rzucającym zaklęcia Dr Ogundele. Moja żona mnie zdradzała, a kiedy się dowiedziałem, pokłóciliśmy się o rozwód, płakałem i zachorowałem przez ponad 3 lata, pewnego dnia, kiedy szukałem w Internecie cytatów miłosnych, widziałem, jak ludzie mówią Dr Ogundele, czarodziej zaklęć miłosnych i jego świetna praca, zostawili jego dane kontaktowe, skontaktowałem się z nim, a on powiedział mi, żebym się nie martwił, że po 24 godzinach moja żona anuluje rozwód i wróci do mnie i pokocha mnie bardziej, gdy zrobię wszystko, co on. poprosiłem, żebym to zrobił, ku memu największemu zaskoczeniu, że następnego dnia wieczorem zadzwoniła moja żona i błagała mnie, abym przyjął ją z powrotem, jeszcze raz dziękuję dr Ogundele, że naprawdę jesteś błogosławieństwem dla mnie i dla świata. Może również pomóc Ci w kontaktowaniu się z nim za pośrednictwem WhatsApp lub Viber Chat: +27638836445. i e-mail: ogundeletempleofsolution@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedy znalazłem dr Ogundele, rozpaczliwie potrzebowałem przywrócić mojego byłego męża do życia w tym 2020 roku. Mój mąż zostawił mnie dla innej kobiety. Stało się to tak szybko i nie wiedziałem, gdzie znaleźć pomoc, aby go odzyskać. Po prostu rzucił mnie po 17 latach małżeństwa, bez żadnego wyjaśnienia, i znalazłem dane kontaktowe Dr Ogundele, wielkiego rzucającego zaklęcia. Kontaktuję się z Dr.Ogundele za pośrednictwem jego WhatsApp: +27638836445 i powiedział mi, co muszę zrobić, zanim może mi pomóc, i zastosowałem się do jego instrukcji, po tym, jak podałem to, czego chciał, rzucił zaklęcie miłości, aby pomóc mi i mojemu mężowi wrócić razem. Krótko po tym, jak rzucił zaklęcie, mój mąż zaczął pisać do mnie SMS-y w zaledwie 24 godziny po rzuceniu zaklęcia, a mój mąż poczuł się okropnie z powodu tego, co mnie przedłożył i poprosił o wybaczenie. Powiedział, że jestem najważniejszą osobą w jego życiu i teraz o tym wie. Wprowadziliśmy się razem i był bardziej otwarty na mnie niż wcześniej, a potem zaczął spędzać ze mną więcej czasu niż wcześniej. Odkąd dr Ogundele rzucił na mnie zaklęcie, mój partner jest bardzo stabilny, wierny i bliższy mnie niż wcześniej. Gorąco polecam dr Ogundele każdemu, kto potrzebuje pomocy, problem z miłością, problem z ciążą, chorobę, a nawet problemy finansowe. Oto Kontakt Dr Ogundele, WhatsApp i Viber Chat: +27638836445 E-mail: ogundeletempleofsolution@gmail.com. Podziękuj Mu za mnie, nazywam się Emily Volan i jestem z Kalifornii w USA.

  OdpowiedzUsuń
 9. Cześć, nazywam się Kerris Fraser z Tajlandii. Chcę podzielić się niesamowitym doświadczeniem z wszechmocnym Dr Ogundele, rzucającym zaklęcia, mój mąż Greg chciał się ze mną rozstać i złożył pozew o rozwód, a on był z inną kobietą, naprawdę byłem zdewastowany płakałem dzień i noc każdego dnia, opowiedziałem mojej przyjaciółce o mojej sytuacji, a ona opowiedziała mi o potężnym rzucającym zaklęcia o imieniu Dr Ogundele. Czułem się trochę sceptycznie, ale postanowiłem spróbować wszystko, o co poprosił mnie dr Ogundele, i obiecał mi wynik 24 godzin, a następnego ranka, kiedy skończył z tym zaklęciem, ku memu największemu zaskoczeniu to Greg, mój mąż na kolanach, błagał mnie o wybaczenie i przyjęcie go z powrotem i dziś jesteśmy razem, jestem bardzo szczęśliwy dzięki dr Ogundele. Ma moc każdego rodzaju problemu, może również pomóc ci się z nim skontaktować przez: E-mail: (ogundeletempleofsolution@gmail.com) WhatsApp lub Viber Chat: (+27638836445).

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy znalazłem dr Padmana, desperacko potrzebowałem przywrócić mojego byłego kochanka. Zostawił mnie dla innej kobiety. Stało się to tak szybko i nie miałem nic do powiedzenia w tej sytuacji. Po prostu rzucił mnie po 2 latach bez wyjaśnienia. Kontaktuję się z dr. Padmanem przez jego stronę internetową, a on rzucił zaklęcie miłosne, aby pomóc nam wrócić. Krótko po tym, jak rzucił zaklęcie, mój chłopak zaczął pisać do mnie SMS-y i poczuł się okropnie z powodu tego, przez co mnie przedłożył. Powiedział, że jestem najważniejszą osobą w jego życiu i teraz o tym wie. Odkąd Dr. Padman mi pomógł, mój partner jest bardzo stabilny, wierny i bliższy mnie niż wcześniej. Bardzo polecam dr Padmana każdemu, kto potrzebuje pomocy. padmanlovespell@yahoo.com m. {padmanlovespell@yahoo.com m} zadzwoń do Whatspp: +1 949 229 3867.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam świetną informację dla wszystkich na tym forum. Czy słyszałeś o rzucającym zaklęcia, dr Ogundele? Ten człowiek przywiózł mojego męża, który opuścił mnie na 7 lat w ciągu 24 godzin ze swoimi mocami, mam na imię Isabella, jest prawdziwy, skontaktuj się z nim na jego czacie WhatApp lub Viber: +27638836445.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wciąż pamiętam mój ból małżeństwa, kiedy mój mąż mnie opuścił, Dr.Agbazara z AGBAZARA TEMPLE przywróciła mi kochanka w zaledwie 2 dni, chcę tylko podziękować Wam za zaklęcie i spodziewamy się naszego pierwszego dziecka. Jeśli masz problemy małżeńskie, spróbuj skontaktować się z TEMPLE AGBAZARA: ( agbazara@gmail. com ) Lub WhatsApp mu na: ( +2348104102662 )

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)