piątek, 13 kwietnia 2018

"Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata" Katarzyna ManiszewskaCzy można napisać dobrą podróżniczą książkę i zmieścić jej treść na zaledwie stu pięćdziesięciu stronach? Okazuje się, że można, a idealnym na to przykładem jest dziennik z podróży autorstwa Katarzyny Maniszewskiej. 

Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata to gratka dla wszystkich, którzy kochają podróże i chcieliby się dowiedzieć, co warto zobaczyć i na co zwrócić uwagę podczas zwiedzania krajów opisanych przez autorkę. Katarzyna Maniszewska wyruszyła z Warszawy, by odwiedzić Paragwaj, Brazylię, Argentynę, Nową Zelandię, Vanuatu, Australię, Zambię i Zimbabwe. Jej przygody pokazują, że da się zwiedzać świat podróżując samemu, odpowiednio wcześnie planując swoje wojaże. Dodatkowo, co dla wielu jest pewnie przeszkodą, nie trzeba mieć masy pieniędzy, jeśli oczywiście nie zależy nam na luksusowych warunkach. 

Każdy z rozdziałów zatytułowanych nazwą jednej ze znanych rockowych piosenek zawiera dokładny opis przygód autorki od wskazania w jaki sposób się w dane miejsce dostała, poprzez opisanie miejscowych zabytków i ludności, na praktycznych wskazówkach kończąc. Książka Katarzyny Maniszewskiej to, mimo swej niewielkiej objętości, kawał dobrej podróżniczej literatury. Zawiera ona w sobie to, co taka książka zawierać powinna, bez zbędnych dywagacji na nieistotne i niepowiązane z główną tematyką kwestie. 

Każdy rozdział opatrzony został zdjęciami zrobionymi przez samą autorkę, co idealnie uzupełnia treść. Książki podróżnicze bez zdjęć są dla mnie po prostu niepełne, bo lubię odwiedzać opisywane miejsca, chociażby za pośrednictwem obrazów. Dodatkowo na końcu książki znajduje się lista rzeczy, które mogą przydać się w tak długiej i różnorodnej podróży, a ja uwielbiam takie praktyczne wkładki. 

Książka Katarzyny Maniszewkiej z pewnością spodoba się każdemu, kto kocha podróżować i odwiedzać nowe miejsca. Ci, którzy chcą zwiedzić te same rejony co autorka, będą usatysfakcjonowani i być może uszczkną z lektury kilka pożytecznych dla siebie rad. 

Tytuł: Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata
Autor: Katarzyna Maniszewska
Data wydania: 31 października 2017
Liczba stron: 156
Wydawnictwo: Sorus

Za książkę dziękuję Wydawnictwo Sorus.


3 komentarze:

 1. Jakoś nie kusi mnie do sięgania po książki podróżnicze, także na ten moment podziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. To w sam raz dla mnie, uwielbiam książki podróżnicze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super recenzja i przepiękne zdjęcie!
  Maniszewska potrafi. Czekam na jej trzecią książkę z ogromną niecierpliwością!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)