piątek, 3 maja 2019

Kwietniowe przyjemnostki i garść majowych premier książkowych


Kwiecień minął mi zdecydowanie za szybko, ale jestem zaskoczona ilością wpisów na blogu. Oprócz comiesięcznych zestawień i premier, pojawił się post z wymiana książkową i aż 9 recenzji, co jest sporą jak na mnie liczbą. Najlepsza był Cynamon, chłopaki i ja Dagmar Bach. Już dawno nie czytałam tak dobrej młodzieżówki. Najsłabszą Tak cię straciłam Jenny Blackhurst. Zawiodła mnie lubiana przeze mnie autorka. Książka ma dziwaczną, naciąganą fabułę, główna bohaterka pod żadnym pozorem nie myśli logicznie.

Na moim koncie znalazła się też praktycznie cały cykl Kwiat paproci. Właśnie jestem w trakcie lektury Przesilenia, ale pisać będę o nim w maju, tuż przed premiera Jagi.W kwietniu oglądałam też cudowne The OA. Ten sezon był zdecydowanie inny. Tajemnica nie dotyczyła już psychiki głównej bohaterki, tego, czy w swojej relacji przekazuje prawdę, ale wymiarowości świata. Parę kart odkryto, ale pozostało jeszcze wiele niewiadomych. Z niecierpliwością czekam na kolejny sezon, byle się pojawił i byle w czasie krótszym niż dwa lata. 

źródło

Natrafiłam ostatnio na zespół Kwiat Jabłoni. Cudowna, lekka i przyjemna dla ucha muzyka, poetyckie teksty. Męczę cały czas ich playlistę na Spotify. 


GARŚĆ MAJOWYCH PREMIER KSIĄŻKOWYCH

W maju jest sporo premier książkowych, większość podyktowana jest zbliżającymi się warszawskimi targami książki. Ja jednak postanowiłam się ograniczyć i wybrałam jedynie kilka. 


Na początek znalazłam parę dobrze zapowiadających się thrillerów. Ty Caroline Kepnes (15.05.2019, W.A.B) stał się inspiracją do głośnego serialu Netflixa o psychopatycznym pracowniku księgarni. Samarytanin autorstwa Dete Meserve także stanowił inspirację serialową, a jego fabuła skupia się na śledztwie mającym odnaleźć dobrego samarytanina podrzucającego ludziom pod drzwi ogromne kwoty pieniędzy (15.05.2019, Świat Książki).  Biała róża, czarny las Eoin Dempsey (8.05.2019, Wydawnictwo Niezwykłe) to światowy bestseller, thriller osadzony w czasach II wojny światowej. Plotka Lesley Kara (15.05.2019, Wydawnictwo Otwarte) to thriller oparty na prawdziwej historii, gdzie do zagrożenia doprowadza powtórzona lekkomyślnie plotka.


Hazel Wood Melissy Albert (15.05.2019, Media Rodzina) to powieść, do której wytwórnia Columbia Pictures wykupiła prawa do ekranizacji. Opowiada historię dziewczyny uciekającej wraz z matką przed pechem. KIedy jednak jej rodzicielka ginie, a dziewczyna otrzymuje wiadomość, że ma trzymać się z dala od Hazel Wood, nie pozostaje jej nic innego jak się tam udać. Współlokatorzy Bethe O'Leary (15.05.2019, Albatros) zaskoczyli mnie nietuzinkowym pomysłem na fabułę. Dwoje ludzi wynajmuje to samo pomieszczenie, śpi w jednym łóżku, a jednak się mijają, bo gdy jedno pracuje, drugie odsypia i na odwrót. Dostatecznie blisko Colleen Oakley (Prószyński i S-ka, 07.05.2019) to powieść o miłości, której na przeszkodzie staje nawet dotyk. Brzmi ciekawie i intrygująco i zapowiada się piękna książka. Na koniec zostawiłam dwie perełki. Wyspa potępionych Stacy Horn (Wydawnictwo Znak, 15.05.2019) to dokument o szpitalu psychiatrycznym prowadzonym na wyspie Blackwell. Autorka udawała chorą, by tam się dostać i zobaczyć całą prawdę o ośrodku, a to, co zobaczyła przeszło jej najśmielsze wyobrażenia. Jaga Katarzyny Bereniki Miszczuk (15.05.2019, WAB) to prequel do serii Kwiat paproci. Czekam z niecierpliwością, bo zdążyłam serię pokochać. 5 komentarzy:

 1. Życzę równie, albo jeszcze bardziej przyjemnego kolejnego miesiąca. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem właśnie w połowie "Tak cię straciłam" i mam nadzieję, że autorka mnie nie zawiedzie, bo na razie jestem bardzo zaintrygowana tą lekturą. Co do Kwiatu Paproci - po pierwszym tomie zdecydowałam, że to jednak nie moje klimaty... Gratuluję wyniku!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile super premier eh.. Jest w czym wybierać, najbardziej mnie thrillery interesują ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekaj czekaj, to będzie kontynuacja cyklu kwiatu paproci i Jaga zyska swoją własną serię? Cudownie! Już nie mogę się doczekać:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tyle świetnych premier, jestem zainteresowana prawie wszystkimi tutaj wymienionymi :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)