wtorek, 21 maja 2019

Książkowe prezenty na Dzień Matki

Mam to szczęście, że moja mama i teściowa lubią czytać. Szczególnie ukochały sobie literaturę kobiecą i z reguły bardzo cieszą ich powieści autorek, których książki czytały wcześniej. Poniżej znajdziecie propozycje kilku książek, które prawdopodobnie pokochają Wasze mamy. Hitem wśród mam jest Cukiernia pod Amorem Małgorzaty Gutowskiej - Adamczyk. To saga rodzinna opowiadająca o początkach rodu Hryciów. Mnóstwo tu wątków, tajemnic, szemranych spraw. Mamy miłość, podróże, skrywane sekrety i mnóstwo słodkości. 


Książki Paulliny Simons sa wyczekiwane przez czytelniczki na całym świecie. Idealnym pomysłem na prezent dla mamy będzie wręczenie jej świeżynki wydawniczej, jaką jest Łowca tygrysów. Powieść opowiada historię związku Juliana i Josephine, tragedii poprzedzającej ich ślub. 


Powieści Anny Karpińskiej czyta się jednym tchem. W ostatnich dwóch cyklach napisanych przez autorkę, głównymi bohaterkami były dojrzałe kobiety. To powieści opowiadające codzienność w fascynujący sposób, wciągające bez reszty i bardzo przez kobiety lubiane. 


O prozie Katarzyny Michalak można sporo dyskutować. Niektórzy bardzo lubią jej pióro, inni wręcz go nie tolerują. Jakkolwiek by nie było, to moja mam i teściowa uwielbiają jej książki i zawsze się dopytują, czy jakaś nowa pokazała się na rynku. To mówi samo za siebie ;) 


Warto też zerknąć na serie kobiece wydawane przez niektóre wydawnictwa. Na zdjęciu możecie znaleźć książki z takiej właśnie serii wydawane przez Czwartą Stronę. Jestem przekonana, że wiele mam będzie zachwyconych prezentem w postaci powieści Agaty Przybyłęk czy Natalii Sońskiej. 

8 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe propozycje. Właśnie polują na Bezpieczny port. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Zbyt "babskie" nawet jak dla mojej mamy ;) chociaż kilka tytułów ma już za sobą, ale to raczej z ciekawości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama chciałabym sięgnąć po serię Karpińskiej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki Agaty Przybyłek najlepsze na każdą okazję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. moja mama książek nie czyta, kupiliśmy jej lampkę solną :) obserwuję z miłą chęcią i zapraszam serdecznie do siebie;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)