piątek, 31 maja 2019

Książki na Dzień Dziecka

Jeśli nie macie jeszcze prezentu na Dzień Dziecka dla swoich lub znajomych smyków, proponuję rozważyć zakup książek. To prezent, który na pewno dostaniecie last minute. Przygotowałam dla Was zestawienie książek, które są praktycznie wszędzie dostępne i podzieliłam je na trzy kategorie wiekowe.

Dla maluchów 


Bardzo ciekawą serią jest ta o Małym Misiu (Wydawnictwo Aksjomat) Książeczki uczą przez zabawę. Opowiadają o kluczowych momentach z życia misia i na pewno będą pomocne w nauce codziennych czynności. Więcej o nich przeczytacie tutaj.  
Kolejna ciekawą propozycją jest Akademia Mądrego Dziecka (Egmont Polska). To książeczki z ruchomymi elementami idealnie przystosowane do małych rączek. Dzieci mają szansę brać czynny, i to dosłownie, udział w czytaniu i jednocześnie ćwiczyć zdolności motoryczne. Każda książeczka jest z innej kategorii tematycznej, więc na pewno znajdzie się coś dla waszych maluchów.Dla zwolenników metody Montessori też coś się znajdzie. Wydawnictwo Wilga (GW Foksal) przygotowało serię Moja pierwsza książeczka. Dziecko może uczyć się kolorów, kształtów, dzikich zwierząt, emocji.

Dla przedszkolaków


Kto nie zna Kici Koci (Media Rodzina)? Pewnie znają ją wszyscy, ale.ostatnio pojawiły się nowe książeczki z przygodami tej sympatycznej kociczki. Książeczki zawierają morał i narysowane są specyficzna kreską. I mają w sobie coś takiego, co maluchy przyciąga jak lep. "Nie ma to jak sąsiedzi" Agnieszki Tamborskiej (Wydawnictwo Debit) to książeczka ucząca tolerancji, pokazująca jak ważna jest różnorodność, którą należy zaakceptować i szanować się nawzajem, a nawet stać się przyjaciółmi.


Dla wielbicieli kosmosu Wydawnictwo Lemoniada przygotowało książkę "Emilka i gwiazdka z nieba". Książeczka zachęca do rozwijania zainteresowań, poznawania otaczającego świata. Idealna dla ciekawskich smyków.


Dla starszaków


Mikołajek to seria książek kochanych przez pokolenia. Jest w niej coś, co przyciągało nas, naszych rodziców i dzieci. Przygody rezolutnych maluchów fascynują do dzisiaj, więc każde dziecko powinno je pokochać. Seria "Zaopiekuj się mną" (Wydawnictwo Zielona Sowa) to książeczki o zwierzętach, a jak wiadomo dzieci uwielbiają zwierzęta. Z okładek spoglądają słodkie kotki, pieski, a w środku kryją się historię uczące m.in. opieki nad nimi. 

Dla nastolatków


Każda nastolatka pokocha "Cynamon, chłopaki i ja" Dagmar Bach (Wydawnictwo Media Rodzina). Ta prześmieszna historia jest rozśmieszy i przyprawi o szybsze bicie serca. Więcej o niej  możecie przeczytać tutaj. "Wojna, która uratowała mi życie" Kimberly Brubacker Bradley (Wydawnictwo Entliczek) to książka niosąca ważne przesłanie. Ucząca samoakceptacji i odnajdywania miłości, tam gdzie się jej nie spodziewało. Dla mnie to przełomowa lektura, najlepsza powieść zeszłego roku. 


Dla chłopców polecam powieści Jonathana Auxiera ( Mac Edukacja, dawniej Dwukropek). To powieści przepełnione przygodami, ale niepozbawione morału. Chłopcom powinien się spodobać "Nam Sparrow i potwór z sadzy" czy "Peter Nimble i magiczne oczy". 

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Starałam się dobierać według dziecięcego gustu ��

   Usuń
 2. U nas póki co rządzi Kicia Kocia ale... inne propozycje również ciekawe!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)