niedziela, 15 kwietnia 2018

Przeczytaj i podaj dalej - Wielka Wymiana Książkowa nr 5


Już dzisiaj zaczyna się Wielka Wymiana Książkowa. To już V edycja. Wydarzenie zainicjowane zostało przez dziewczyny: Magdę prowadzącą blog www.savethemagicmoments.pl i Dagmarę z bloga socjopatka.pl

Wydarzenie będzie trwało od 15 do 22 kwietnia. 

Wszystkie książki będę wysyłać na bieżąco, jednak zastrzegamy, że wymieniam się tylko z osobami posiadającymi adres korespondencyjny na terenie Polski. 

Chętnie wymienię się za:

1) Jerozolima miasto Boga Eweliny Rubinstein - wymienione z Aksinia - kawa & puzderka
STAN IDEALNY
reportaż/przewodnik


Jerozolima. Miasto Boga" nie jest zwykłym przewodnikiem, który z łatwością spotkamy we wszystkich większych księgarniach. To książka łącząca ze sobą elementy reportażu, wywiadu, dokumentu. Opatrzona znakomitymi zdjęciami przenosi nas do stolicy Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim.

2) Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu. Karolina Kozioł -  wymienione z Aksinia - kawa & puzderka
STAN: dobry +
reportaż


By uświadomić Europejczykom, co tak naprawdę dzieje się za drzwiami domów rodzin na Bliskim Wschodzie, autorka decyduje się na niełatwą i niebezpieczną wyprawę. Islamska Republika Iranu to państwo z systemem patriarchalnym, czyli takim, w którym dominują mężczyźni. Żeńska część społeczeństwa traktowana jest jak ludzie drugiej kategorii. W Iranie zawierać małżeństwo można już w wieku 13 lat, ale tylko mężczyzna ma prawo do rozwodu. Kobiety gwałcone, bite i poniżane nie mogą uwolnić się od swoich mężów-oprawców. Błaganie sąd o rozwód jest bezskuteczne, bo według islamu wina zawsze leży po stronie kobiety. Gdyby tylko dbała o siebie, nakładała makijaż, by wyglądać bardziej atrakcyjnie, wtedy do złego zachowania męża z pewnością by nie doszło. Stworzenie niniejszej książki poprzedzone było wieloma trudnymi rozmowami z Irankami, które odważyły się opowiedzieć o piekle, jakiego doświadczyły. Ale trzeba również zaznaczyć, że są to kobiety silne. Jak bardzo? Odpowiedź przyniesie lektura niniejszej książki.


POZYCJE 1 i 2 mogę wymienić za jedną książkę. 

3) Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach Amy Schumer - wymienione z Retromoderna
STAN IDEALNY
egzemplarz recenzencki
autobiografia

Daj rozbawić się do łez najzabawniejszej dziewczynie Ameryki.
Ta książka to niesamowita historia kobiety, której największą bronią jest cięty dowcip. Amy Schumer, najgorętsze nazwisko światowego stand-upu i gwiazda kina dzieli się historią swojego życia. Kobieta, która znalazła się na liście stu najbardziej wpływowych ludzi magazynu "Time", opowiada o dyskryminacji, przemocy domowej, seksie, związkach i absurdach sławy. Wszystko okrasza swoim charakterystycznym stylem i dobrze znanym poczuciem humoru. Jej inteligentna opowieść bawi do łez i pozwala utożsamiać się z problemami znanymi z codziennego życia.

4) Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata Katarzyna Maniszewska - wymienione ze Storylandpictures
STAN IDEALNY
literatura podróżnicza


„Podróżnik bez powodu. W 40 dni dookoła świata” to zapis kolejnej podróży Katarzyny Maniszewskiej, która eksploruje świat w pojedynkę, z plecakiem, bez planów i wcześniejszych rezerwacji.  
Trasa dookoła świata wiodła przez Paragwaj, Brazylię, Argentynę, Nową Zelandię, Vanuatu, Australię, Zambię, Botswanę, Zimbabwe i RPA. Maniszewska pisze m.in. o próbach utworzenia utopii w Paragwaju, osobliwych wierzeniach i nie mniej dziwnych kulinariach w Vanuatu, rodzajach maoryskiej haki, świętym miejscu Aborygenów, czyli czerwonej skale Uluru i o tajemniczych ruinach „Wielkiego Zimbabwe”.

5) Ostatni policjant Ben H. Winters
STAN BARDZO DOBRY
egzemplarz recenzencki
kryminał


Samobójstwo czy morderstwo? Smutny przypadek czy zaplanowana zbrodnia? Prywatna tragedia, a może zorganizowana działalność przestępcza? Chcesz wiedzieć, kto zabił? A jakie to ma znaczenie, skoro już za chwilę wszyscy zginiemy. Nie ma odwrotu. Nie ma ucieczki. Nie ma nadziei. Zostało 6 miesięcy, 2 tygodnie i 4 dni. Co zrobisz ze swoim życiem, zanim nastąpi wielkie bum?
"Ostatni policjant" to fascynująca opowieść kryminalna, której akcja rozgrywa się w przededniu totalnej katastrofy. Do Ziemi zbliża się asteroida i nic już nie da się zrobić, by uniknąć zderzenia. Świat pogrąża się w chaosie, następuje niespotykany kryzys ekonomiczny, wojsko wprowadza stan wyjątkowy i patroluje ulice, by powstrzymać armagedon. Szerzy się przestępczość, fanatyzm religijny, panika. I tylko detektyw Hank Palace jak co dnia prowadzi drobiazgowe śledztwo, by poznać prawdę, która nikogo innego już nie obchodzi.
"Ostatni policjant" to pierwsza część trylogii pełnej zbrodni i tajemnic. Czy uda się je poznać przed końcem świata?
6) Czwartki z Sigge L.Hallberg 
STAN IDEALNY
literatura dziecięcaElina bardzo się stęskniła za jazdą na ukochanym koniu. Na szczęście Sigge jest już zdrowy i wrócił do szkółki jeździeckiej "Psikus". Przed Eliną i jej koleżankami mnóstwo nauki i wyzwań: trzeba udekorować stajnię przed Gwiazdką i przygotować paradę na Dzień Świętej Łucji. Elina ogromnie się denerwuje przed swoim pierwszym w życiu pokazem. Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?


Seria o przygodach Sigge stała się bestsellerem nie tylko w Szwecji. Jej autorka Lin Hallberg mieszka w małym szwedzkim gospodarstwie, gdzie hoduje kuce szetlandzkie. Zanim zaczęła pisać książki, pracowała jako instruktorka jazdy konnej.


7) Wszyscy kochają Sigge L.Hallgerb - wymienione z Ewelina Mierzwińska
STAN IDEALNY
literatura dziecięca


Początek roku szkolnego. Elina razem z koleżankami ze szkoły zaczyna także naukę jazdy konnej w szkółce jeździeckiej "Psikus".


Pod okiem instruktorki Ingeli dziewczynki poznają tajniki jeździectwa. Wszystkie konie są urocze, ale serce Eliny podbija Sigge. Elina chce jeździć tylko na nim! Nie wszystkim koleżankom to się podoba… Jednak, kiedy Sigge rani kopyto i trafia do szpitala, dziewczynki wspólnie zrobią wszystko, aby pomóc mu dojść do zdrowia.Seria o przygodach Sigge stała się bestsellerem nie tylko w Szwecji. Jej autorka Lin Hallberg mieszka w małym szwedzkim gospodarstwie, gdzie hoduje kuce szetlandzkie. Zanim zaczęła pisać książki, pracowała jako instruktorka jazdy konnej.8) Dziecko Fiona Barton  - wymienione z Panna Jagiellonka
STAN DOBRY - (na okładce odchodzi folia od dołu - widać na zdjęciu)
egzemplarz recenzencki
kryminał/thriller


Pasjonujący thriller psychologiczny, który pokazuje, jak szokująca prawda może kryć się za gazetowymi nagłówkami…
Kiedy w wieczornej gazecie ukazuje się krótka informacja o tragedii sprzed lat –odnalezionym na placu budowy szkielecie noworodka, większość czytelników tylko przebiega po niej wzrokiem. Jednak trzy obce sobie kobiety nie mogą zignorować zamieszczonej treści.
Jednej z nich tekst przypomina o najgorszym wydarzeniu z życia.
Inna obawia się, że jej najpilniej skrywana tajemnica może zostać ujawniona.
Dla trzeciej zaś, dziennikarki, to pierwsza wskazówka w śledztwie prowadzącym do ujawnienia prawdy. Historia dziecka musi zostać opowiedziana...
9) Wyśnione życie Cynthia Swanson - wymienione z Niebieska Sukienka
STAN IDEALNY
egzemplarz recenzencki
powieść obyczajowa


Prowokujący i niezwykle mocny debiut o kobiecie, która musi pogodzić rzeczywistość z kuszącym światem pochodzącym ze świata snów.
Denver, 1962. Kitty Miller to samotna kobieta po trzydziestce, która wiedzie niekonwencjonalne życie. Kocha księgarnię, którą prowadzi z najlepszą przyjaciółką Friedą i cieszy się całkowitą niezależnością. Może robić to, na co ma ochotę i nie musi się przed nikim tłumaczyć. Kiedyś pojawił się w jej życiu pewien mężczyzna, lekarz o imieniu Kevin, ale nic z tego nie wyszło.
Wtedy zaczęły się sny.
Denver, 1963. Katharyn Andersson jest szczęśliwą żoną Larsa, z którym ma wspaniałe dzieci, piękny dom i cudownych przyjaciół. To wszystko, o czym marzyła kiedyś Kitty Miller, ale pojawia się tylko w jej sennych wizjach.
Kitty uwielbia nocne podróże do alternatywnego świata i jest przekonana, że sny są wynikiem jej nadaktywnej wyobraźni. Jednak z każdą wizytą w życiu Katharyn ma poczucie, że życie ze snu jest bardziej prawdziwe. Czy może wybrać, kim chce być? Jaka będzie cena pozostania Kitty lub Katharyn?
Pełna zagadek debiutancka powieść Cynthii Swanson mistrzowsko nakreśla dwa przenikające się światy: samotnej Kitty oraz spełnionej Katherine, trzymając w napięciu do ostatnich stron. To piękna historia o tym, że nic nie jest takie, jak się nam wydaje.

10) Rita z Cherrywood Larissa Awiżeń
STAN BARDZO DOBRY
powieść obyczajowa


Rita jest wrażliwą, pełną ciepła, otwartą osobą. Po dzieciństwie i młodości spędzonej w Związku Radzieckim, zakochuje się w Polaku. Po wielu wspólnie spędzonych latach, odczuwa zew przygody. Chcąc poczuć się znów przydatną i szerzyć dobro, nie waha się wyjechać zagranicę, do Wielkiej Brytanii, by sprostać nowym wyzwaniom: pracy w hospicjum i mieszkaniu na emigracji. Przygody, które ją czekają, stanowią niesamowicie ciepłą, zabawną i wzruszającą opowieść o dobroci i poświęceniu.


11) Motyle i ćmy Ewa Przydryga - wymienione z CreaDiva
STAN DOBRY
kryminał

Julia stoi u progu wielkiej kariery w świecie mody. Zaprojektowała kolekcję ze złotych pajęczych nici, od której sukcesu zależy to, czy zdobędzie stanowisko, pieniądze i sławę. Tymczasem na miesiąc przed wielkim pokazem Paris Fashion Week ktoś włamuje się do jej pracowni i niszczy bezcenne stroje. Wkrótce okazuje się, że o młodą projektantkę upomina się jej tragiczna przeszłość. Krok po kroku poznajemy mroczne tajemnice i podążamy za Julią próbującą odkryć, kto i dlaczego usiłuje zrujnować jej obecne życie.
Miłość, tragiczna śmierć przyjaciółki sprzed lat, poszukiwanie zaginionej córeczki, siostrzana więź, a także intryga kryminalna. W tle światowa stolica mody – Paryż – a także urokliwa Prowansja, egzotyczna Indonezja oraz Poznań i jego nieznane zakamarki.
12) Archipelag Khuruna J. Olejniczak - wymienione z Ela Noga - Sonrisa
STAN BARDZO DOBRY
fantastyka


"Nie szukajmy ich. Oni już tu są. Od setek może tysięcy lat, sprawują faktyczną władzę nad ludzkością. Z całą pewnością nie pochodzą z Ziemi. Nasz świat nie jest ich naturalną rzeczywistością. Obdarzeni wiedzą i mocą przekraczającą ludzkie rozumienie, w imię sobie tylko znanych idei, wznosili i obalali człowiecze imperia.
Od wieków nic nie dzieje się bez ich wiedzy i ich woli. To prawdziwa okupacja. Cicha, niemal niedostrzegalna. Oni – najeźdźcy, czy uchodźcy? Jedno jest pewne: Kimkolwiek są, nie mamy szans. I mimo to, wciąż walczymy... W zaułkach XIX Krakowa skrywa się tajemnica zniewolenia świata."

33 komentarze:

 1. Chętnie przygarnę "Dziecko". Znajdziesz coś u mnie? https://hagola.wordpress.com/2018/04/15/wielka-wymiana-ksiazek-15-22-kwiecien-2018-r/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć. Dziecko już wymienione. Może masz chęć na coś innego?

   Usuń
 2. Hej, znajdziesz coś u mnie za Fione Barton?
  https://pannajagiellonka.blogspot.com/2018/04/wielka-wymiana-ksiazkowa-v.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć, może Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach w zamian za coś z tego:
  http://ugotowanepozamiatane.pl/wymiana-ksiazkowa/

  OdpowiedzUsuń
 4. Oto moje książeczki do wymiany. Wszystkie w bardzo dobrym stanie :)
  1. Ake Edwardson „Najpiękniejszy kraj”
  2. James Frey „Endgame: Wezwanie”
  3. N. K. Jemisin „Mroczne Słońce”
  4. N. K. Jemisin „Zabójczy Księżyc”
  5. Małgorzata Budzyńska „Ala Makota. Jacek”
  6. Meg Cabot „Liceum Avalon”

  OdpowiedzUsuń
 5. Czesc, może znajdziesz coś u mnie za dziewczynę z tatuażem? :) https://cozabadziewnyczytacz.blogspot.com/2018/04/wielka-wymiana-ksiazkowa-kwiecien-2018.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne tytuły przygotowałaś do Wymiany. Każdy znajdzie coś dla siebie.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby, mam nadzieję, że będą się bawić tak dobrze jak ja 😊

   Usuń
 7. Znajdziesz coś za "Wyśnione życie" u mnie? http://niebieska-sukienka.pl/wielka-wymiana-ksiazkowa-5/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znalazłam "Warkocz" u Ciebie i bardzo chętnie się za niego wymienię.

   Usuń
  2. Już mam "Dziewczynę z tatuażem".

   Usuń
 8. Hej, coś za "Dziewczynę z tatuażem?"
  Zapraszam do siebie http://tarapatka.pl/jestemkobieta/wielka-wymiana-ksiazkowa-przeczytaj-i-podaj-dalej-po-raz-piaty/

  OdpowiedzUsuń
 9. "Noah ucieka" za Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach Amy Schumer? :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Znajdziesz u mnie coś za Dziewczynę z tatuażem na lędźwiach?
  https://neavecreations.wordpress.com/2018/04/15/wwk5/

  OdpowiedzUsuń
 11. Cześć, może znajdziesz coś u mnie za Podróżnik bez powodu ...?
  Podaję link do siebie
  https://storylandpictures.blog/2018/04/15/wielka-wymiana-ksiazkowa/

  OdpowiedzUsuń
 12. Witaj - jestem chętna na pozycje 1 i 2 - znajdzisz coś u mnie?
  https://aksiniakawapudelka.wordpress.com/2018/04/15/akcja-ideal-przeczytaj-podaj-dalej/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć, już wybrałam i odpowiedziałam u Ciebie 😊

   Usuń
 13. Cześć może znajdziesz coś u mnie za "podróżnik bez powodu"
  „Zakazane ciało”historia męskiej obsesji Diane Ducret st.bardzo dobry raz czytana
  „Bez makijażu prawdziwe historie kobiet”Willa Shalit st.bardzo dobry raz czytana
  „SamoDzielna Kobieta”O dojrzewaniu do zmian Jacek Santorski Anna Hanna Czarnecka st.bardzo dobry raz czytana
  „Lekarz domowy idealny dla Pań i Panów po pięćdziesiątce”Andrzej Szymański st.bardzo dobry raz czytana


  „Zabójcze Tożsamości” Amin Maalouf st.dobry
  „Bajki które leczą cz.1” Doris Brett st.dobry
  „Bajki które leczą cz.2” Doris Brett st.dobry
  „Budda na dobranoc”dla dzieci Dharmachari Nagaraja st.zniszczone rogi i skreślenia na ostatniej kartce
  „mniej” Marta Sapała st.okładka podniszczona i brzeg ksiażki wysuszony po zamoczeniu i poplamiony na fioletowo

  OdpowiedzUsuń
 14. hej, za "jerozolimę", "poszukiwacze marzeń" lub Olejnik coś ode mnie? https://www.facebook.com/events/844210872433995/permalink/857711477750601/

  OdpowiedzUsuń
 15. Hej, wprawdzie Lokatorka już wymieniona, ale dołożyłam dziś kilka książek, może coś Ci wpadnie w oko za Motyle i ćmy? :)
  https://kasta89.blogspot.com/2018/04/v-edycja-wielkiej-wymiany-ksiazkowej.html

  OdpowiedzUsuń
 16. Cześć! Dzięki za wizytę u mnie, proponuję mój "Magiczny Ogród" za Twoje "Motyle i ćmy", co Ty na to? :) Wymieniamy się?

  OdpowiedzUsuń
 17. Hej, zostawiłaś mi komentarz - niestety nic dla siebie nie znalazłam;/ Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)