piątek, 11 września 2015

"Target Vocabulary" Peter Watcyn Jones


Nieustannie poszukuję nowych książek, które pozwoliłyby mi poszerzyć posiadane słownictwo z języka angielskiego oraz sprawdzić, czy w prawidłowy sposób używam już posiadane. Otwarcie przyznaję, że po prostu lubię rozwiązywać językowe ćwiczenia, stanowi to dla mnie formę relaksu. Jedną z lepszych książek, które mi w tym pomogły jest Target Vocabulary Petera Watcyn Jonesa. Książka ta została podzielona na sześć działów tematycznych, m.in. transport, podróże, edukacja, ale także działy pomagające w tworzeniu nowych wyrazów (np. posiadając rzeczownik tworzymy przymiotnik, dodając odpowiedni prefix lub sufix). 

W książce znajdują się także dwa testy pozwalające sprawdzić, czy udało nam się przyswoić nową wiedzę.
Posiadałam wydanie z 1994 roku i muszę przyznać, że zauważyłam parę błędów w konstrukcji ćwiczeń,. Podejrzewam, że w późniejszych wydaniach zostały one poprawione.

Z czystym sumieniem polecam powyższą publikację i z pewnością sięgnę po inne wydane przez Penguin Reader's.  

3 komentarze:

  1. Fajna sprawa z taką publikacją. Może się na nią skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książki z Penguin Reader's są świetne do nauki angielskiego. Przeczytałam kilka ich książek i myślę, że wszystkie są godne polecenia. Były to zwykłe książki bez dużej ilości ćwiczeń lub całkowicie bez nich, ale sądząc po twojej opinii to te ćwiczeniowe też warto wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Chętnie bym przejrzała taką publikację :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony po sobie ślad. Wszystkie komentarze są dla mnie ogromną motywacją :)